Home / MotoGP / BMW Power Cup: Ireneusz Sikora piętnasty na Donington Park

BMW Power Cup: Ireneusz Sikora piętnasty na Donington Park

Ireneusz Sikora, jedyny Polak ścigający się w pełnym cyklu BMW Power Cup, zajął piętnaste miejsce w dzisiejszym wyścigu czwartej rundy prestiżowego pucharu markowego na brytyjskim torze Donington Park.Ireneusz Sikora, jedyny Polak ścigający się w pełnym cyklu BMW Power Cup, zajął piętnaste miejsce w dzisiejszym wyścigu czwartej rundy prestiżowego pucharu markowego na brytyjskim torze Donington Park.

Przesychająca po porannej ulewie nawierzchnia, ulokowanego 120 kilometrów na północ od Londynu 4023’metrowego obiektu sprawiła, iż wybór odpowiedniego ogumienia okazał się prawdziwą loterią.

Sikora ostatecznie postanowił wykorzystać opony typu intermedium – najbardziej odpowiednie do jazdy po wilgotnym asfalcie. Po starcie 34’latek z Mikołowa szybko przedzierał się do przodu dosiadając motocykla BMW K 1200 R, by w połowie wyścigu znaleźć się już na dziewiątej pozycji – ścigając się na kolejnym nieznanym sobie torze.

Schnąca nawierzchnia sprawiła jednak, iż tylna opona nie wytrzymała trudów pojedynku i na 8. z 12. okrążeń zawodnik BMW Polska Team Sikora spadł na piętnastą pozycję, wyprzedzony przez motocyklistów, którzy postanowili założyć ogumienie na suchy tor.

Czwarta runa BMW Power Cup padła łupem Włocha Roberto Panichi, który ma mecie wyprzedził swojego rodaka Mauro Lucchiari i Belga Sebastiena Legrelle. W klasyfikacji generalnej z dorobkiem 68 punktów prowadzi Panichi. 6 punktów mniej zgromadził do tej pory Legrelle. Dorobek Sikory wynosi 14 oczek.

Wyścigi MŚ klas 125cc i 250cc zwyciężyli odpowiednio 18’letni Hiszpan Julian Simon oraz 24’letni Franuz Randy De Puniet. Podczas zlanego deszczem pojedynku “królewskiej” kategorii MotoGP niepokonany, po raz siódmy w tym roku okazał się obrońca mistrzowskiego tytułu, 26’letni Włoch Valentino Rossi dosiadający Yamahy. Podium uzupełnili, Amerykanin Kenny Roberts Junior na Suzuki oraz Alex Barros na Hondzie, który w ten sposób świętował swój 250 start w Grand Prix. Kolejna runda serialu MotoGP i pucharu BMW Power Cup odbędzie się już w następny weekend na niemieckim torze Sachenring.

Ireneusz Sikora
“Pomimo piętnastego miejsca na mecie jestem bardzo zadowolony. Znów przyszło mi walczyć na zupełnie nowym dla mnie torze, ale naprawdę mi się podobało. Poznałem już Donington Park i jestem gotów, by powalczyć tu za rok o czołowe pozycje w BMW Power Cup. Już w następny weekend czeka mnie wyścig na niemieckim Sachsenringu. Liczę, iż uda mi się zakończyć go na znacznie wyżeji.”

Wyniki:

1. Roberto Panichi – BMW Motorrad Italia – Dream Car Team

2. Mauro Lucchiari – BMW Motorrad Italia – Dream Car Team

3. Sebastien Legrelle – BMW Motorrad Belux – Herpigny Motors

15. Ireneusz Sikora – BMW Polska Team Sikora

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
112 zapytań w 0,402 sek