Home / MotoGP / BMW Power Cup: Szczęśliwa trzynastka Ireneusza Sikory na Sachsenringu

BMW Power Cup: Szczęśliwa trzynastka Ireneusza Sikory na Sachsenringu

Ireneusz Sikora zajął trzynastą pozycję w dzisiejszym wyścigu BMW Power Cup. Piąta runda prestiżowego pucharu markowego odbyła się na 3671&#82Ireneusz Sikora zajął trzynastą pozycję w dzisiejszym wyścigu BMW Power Cup. Piąta runda prestiżowego pucharu markowego odbyła się na 3671’metrowym torze Sachsenring w niemieckiej Saksonii. Jutro Sikora weźmie udział MMP klasy Superstock na czeskim torze w Moście.

Z uwagi na udział w piątkowej sesji kwalifikacyjnej w Czechach, Sikora wystartował wczoraj tylko w jednym treningu kwalifikacyjnym na Sachsenringu. Uzyskany po powrocie z Mostu czas — 1:37.839 zagwarantował 34’letniemu mieszkańcowi Mikołowa 20. pozycję na starcie.

Po rozpoczęciu dzisiejszego, 20’okrążeniowego pojedynku Sikora natychmiast przesunął się na osiemnastą lokatę i systematycznie wyprzedzał kolejnych rywali. Na trzynastym okrążeniu zawodnik BMW Polska Team Sikora był już na piętnastej, gwarantującej jeden punkt pozycji. Wycofanie się Jurgena Fuchsa podniosło Polaka o jedno oczko wyżej.

Na siedemnastym kółku Ireneusz i poprzedzający go Stefan Heinrichs wyprzedzili Holendra Jeroena Oudemana. Niestety 34’latek nie zdołał już poradzić sobie ze swoim niemieckim rywalem. Na mecie maszynie z numerem 31 do 12 pozycji zabrakło jedynie 0.3 sekundy. Trzynaste miejsce i tak w pełni uszczęśliwiło zawodnika z Mikołowa, który już jutro wystartuje w Czechach w kolejnej rundzie MMP klasy Superstock.

Szósta runda BMW Power Cup odbędzie się w dniach 26-28 sierpnia na czeskim torze w Brnie, gdzie dwa tygodnie wcześniej Sikora walczyć będzie o kolejne zwycięstwo w MMP klasy Superstock.

Dzisiejszy wyścig BMW Power Cup padł łupem lidera klasyfikacji generalnej Roberto Panichi.

Zdjęcia: Fotoflesz.pl

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
117 zapytań w 0,475 sek