Home / MotoGP / Bradl dwa razy poprawiał skrzywioną dźwignię hamulca

Bradl dwa razy poprawiał skrzywioną dźwignię hamulca

Stefan Bradl

Stefan Bradl już po raz trzeci w tym roku zdołał wprowadzić Aprilię do czołowej dziesiątki wyścigu MotoGP. We Francji bez wątpienia przyczyniły się do tego liczne problemy i upadki rywali. Sam Bradl też miał trudny wyścig.

Na 10. okrążeniu #6 zderzył się z Hectorem Barberą, przez co skrzywiła się dźwignia hamulca. Niemiec spędził kilka kółek na poprawianiu jest i przywracaniu do oryginalnej pozycji. Nie udało się, i kontrolowanie hamowania w drugiej części wyścigu nie było mocną stroną zawodnika Aprilii.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Oczywiście, jestem zadowolony z ostatecznego wyniku, ale nie do końca z samego przebiegu wyścigu. Miałem świetny start i jechałem swoją strategią, naciskając mocno przez pierwsze okrążenia. Potem niestety miałem kontakt z Hectorem Barberą. Wyprzedzając go skrzywiłem sobie dźwignię hamulca. Dwa razy musiałem to poprawiać “w locie”, bo nie mogłem znaleźć idealnej pozycji.” – powiedział Bradl po wyścigu.

“Bez tego problemu mógłbym być w stanie pozostać w grupie zawodników walczących o lepsze pozycje. To mogłoby zmienić mój wyścig, jednak pod koniec byłem zmuszony zwolnić, bo trudno było utrzymać moje tempo. To był ciężki weekend, ale zakończyliśmy go z dobrym rezultatem.” – dodał.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. lorenzo na przyszły sezon bedzie potrzebowal paru nowych inżynierów w ekipie. Moze Bradl dorobić pare groszy.

  2. Trochę mi szkoda Stefana pamiętam jak wymiatal w Moto2, na Aprilii chyba za daleko nie zajdzie bo nie wierzę że rozwiną motocykl tak jak chociażby Suzuki.

  3. Może będzie jak w f1 braun GP to teraz aprilis gp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
133 zapytań w 0,441 sek