Home / MotoGP / Bradl testował łączność radiową poprzez kask!

Bradl testował łączność radiową poprzez kask!

Podczas treningów w Misano Stefan Bradl na prośbę Dyrekcji Wyścigowej testował nowinkę techniczną, która być może w przyszłości zawita do MotoGP. Jest to kask wyposażony w łączność radiową – zawodnik może dzięki niej otrzymywać komunikaty od Dyrekcji Wyścigowej, dotyczące kwestii bezpieczeństwa. Taką łączność testowano już wcześniej, ale nigdy technologia nie pozwalała jeszcze na komfortowe korzystanie.

Organizatorzy MotoGP – Dorna – chcą na prośbę niektórych zawodników poprawić bezpieczeństwo, tak aby wszelkie informacje na temat niebezpieczeństw na torze szybko trafiały do motocyklistów, bez konieczności spoglądania na flagi, tablice pit-board czy system ostrzeżeń na wyświetlaczu motocykla. Mogą to być np. informacje o wypadku lub żółtej fladze.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Jak mówią organizatorzy, na razie system ma służyć wyłącznie przekazywaniu informacji od Dyrekcji Wyścigu, ale nie wykluczono, że w przyszłości może wyewoluować w pełny system komunikacji zawodnika ze swoim inżynierem wyścigowym tak, jak ma to miejsce w Formule 1. Stefan Bradl na temat testowanej przez siebie wersji tego wyposażenia wypowiadał się optymistycznie.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 6

  1. no nie podoba mi sie ten pomysł

  2. Lepiej żeby jednak tego nie wprowadzali na stałe. Na tym właśnie polega urok MotoGP, że zawodnicy podczas wyścigu są zdani tylko na siebie i muszą posiadać tą umiejętność samodzielnego analiziwania informacji. Niech nie robią z MotoGP drugiej F1.

  3. Testował poprzez kask czy poprzez fale radiowe? :P

  4. Dobrze, że to dopiero testują. Bo Lorenzo by ogłuchł od podawanych poleceń “mapping 8” z Ducati.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
182 zapytań w 0,568 sek