Home / Inne / Bradley Smith oficjalnie w MotoE w SIC Racing Team

Bradley Smith oficjalnie w MotoE w SIC Racing Team

Bradley Smith ma już zagwarantowane miejsce w elektrycznej serii MotoE. Brytyjczyk będzie w sezonie 2019 jeździł w barwach zespołu SIC Racing Team, łącząc tę posadę z funkcją testera w ekipie fabrycznej Aprilii w MotoGP.

Brytyjczyk już wcześniej zdradzał, że taki będzie jego zamiar w przyszłym roku. Kalendarz MotoE na sezon 2019 liczy sobie pięć rund. Smith poza testowaniem dla Aprilii zamierza również startować kilka razy z dzikimi kartami, a więc nie braknie mu zajęć w trakcie tego roku.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Zespół SIC Racing Team będzie startował w MotoE pod szyldem One Racing Energy. Inni zawodnicy, potwierdzeni na pierwszy sezon nowej serii, to Xavier Simeon, Nico Terol oraz Maria Herrera.

“To kompletnie nowy rozdział w świecie motocykli i jestem bardzo podekscytowany możliwością bycia częścią MotoE. Wraz z zespołem mamy duże cele, musimy nauczyć się i zaadaptować do nowej technologii, ale jestem pewny naszej gotowości do tego wyzwania.” – powiedział dotychczasowy reprezentant KTM.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
159 zapytań w 0,452 sek