Home / MotoGP / Brazylia z wstępnym kontraktem na wyścig MotoGP!

Brazylia z wstępnym kontraktem na wyścig MotoGP!

Organizatorzy MotoGP poinformowali, że podpisany został wstępny kontrakt na rozgrywanie wyścigu MotoGP w Brazyli, na torze w Rio de Janeiro. W drugim największym brazylijskim mieście miałby zostać wybudowany nowy tor wyścigowy. Promotorem ma zostać firma Rio Motorsports. Wyścigi mają być rozgrywane od 2021 roku.

Wcześniej GP Brazylii rozgrywane było na torze w Goiania w latach 1987-1989 oraz później na znanym z Formuły 1 Interlagos w 1992 roku. Potem do kalendarza włączono wyścigi na torze Jacarapagua w latach 1995-2004, jednak rozgrywano je pod nazwą GP Rio de Janeiro. Najwięcej razy – aż sześć – wygrywał je Valentino Rossi.

Mówiono o powrocie GP Brazylii przy okazji 2016 roku, jednak Brazylia skupiła się wtedy na Igrzyskach Olimpijskich i pomysłu nie udało się zrealizować.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Z radością ale i z dużym przymrużeniem oka na to spoglądam ;)
    Wszystko co z kontraktem i niewybudowanym torem nie ma racji bytu, bo potem się okazuje, że brak pieniędzy, czasu, itd…
    Miały być Węgry, miała być Walia, miała być Brazylia – i nic nie ma. Będę kibicował Brazylii, bo – idąc przykładem Argentyny – atmosfera w Ameryce Południowej na MotoGP jest wyśmienita :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
119 zapytań w 0,410 sek