Home / MotoGP / Brazylia z wstępnym kontraktem na wyścig MotoGP!

Brazylia z wstępnym kontraktem na wyścig MotoGP!

Organizatorzy MotoGP poinformowali, że podpisany został wstępny kontrakt na rozgrywanie wyścigu MotoGP w Brazyli, na torze w Rio de Janeiro. W drugim największym brazylijskim mieście miałby zostać wybudowany nowy tor wyścigowy. Promotorem ma zostać firma Rio Motorsports. Wyścigi mają być rozgrywane od 2021 roku.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Wcześniej GP Brazylii rozgrywane było na torze w Goiania w latach 1987-1989 oraz później na znanym z Formuły 1 Interlagos w 1992 roku. Potem do kalendarza włączono wyścigi na torze Jacarapagua w latach 1995-2004, jednak rozgrywano je pod nazwą GP Rio de Janeiro. Najwięcej razy – aż sześć – wygrywał je Valentino Rossi.

Mówiono o powrocie GP Brazylii przy okazji 2016 roku, jednak Brazylia skupiła się wtedy na Igrzyskach Olimpijskich i pomysłu nie udało się zrealizować.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Z radością ale i z dużym przymrużeniem oka na to spoglądam ;)
    Wszystko co z kontraktem i niewybudowanym torem nie ma racji bytu, bo potem się okazuje, że brak pieniędzy, czasu, itd…
    Miały być Węgry, miała być Walia, miała być Brazylia – i nic nie ma. Będę kibicował Brazylii, bo – idąc przykładem Argentyny – atmosfera w Ameryce Południowej na MotoGP jest wyśmienita :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
171 zapytań w 1,685 sek