Home / MotoGP / Brivio: Rins poradzi sobie z rozwojem motocykla

Brivio: Rins poradzi sobie z rozwojem motocykla

Mimo, że dopiero dwa lata Alex Rins startuje w MotoGP, Hiszpan wyrobił sobie w ekipie Suzuki bardzo dobrą opinię. Szef japońskiego zespołu Davide Brivio uważa, że nie ma obaw co do tego, że młody zawodnik da sobie radę z prowadzeniem rozwoju nowej maszyny. Drugim zawodnikiem będzie debiutant w stawce MotoGP, Joan Mir, i nie ma co liczyć, że mocno pomoże on Rinsowi.

“Muszę powiedzieć, że już poprzedniej zimy to Alex wybierał części dla siebie. W zimie testowaliśmy podwozie, silniki, wahacze i inne części zarówno z Alexem, jak i z Andreą (Iannone). Alex wybierał sam i sam skompletował pakiet, który wykorzystywał. Odkryliśmy, że Alex ma dobre wyczucie i wie, czego chce i jakie są jego potrzeby.” – powiedział Davide Brivio.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Mogę powiedzieć, że jest gotowy do tej roboty, ponieważ już to robił. Może na początku przydatna byłaby mała pomoc ze strony Sylvaina (Guintoli – testera), byłoby to ciekawe ze względu na możliwość potwierdzenia przez innego zawodnika.” – dodał. “Jesteśmy zadowoleni, ponieważ Alex poprawia się z wyścigu na wyścig, uczy się i rośnie w siłę.”

Źródło: crash.net
Fot. Suzuki

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy Alex Rins wygra wyścig w sezonie 2019?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Wierzę że Rins wraz z młodszym Mirem pokażą dobrą walkę w top6.

  2. Rins jest bardzo dobry i rokuje sporo ale jak wyglebi i się połamie to sezon się sypie. Ogólnie mu kibicuję ale ma słabe kości i niski próg bólu…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
148 zapytań w 0,499 sek