Home / MotoGP / Broc Parkes za de Angelisa, West za Karela Abrahama

Broc Parkes za de Angelisa, West za Karela Abrahama

Broc Parkes

Broc Parkes w ostatniej chwili zastąpi Alexa de Angelisa w GP Walencji, wracając do mistrzostw świata po przerwie. Doświadczony Australijczyk ścigał się w MotoGP w zeszłym roku w barwach zespołu Paul Bird Motorsport.

W sezonie 2015 Parkes jeździł w brytyjskich superbike’ach, ale nie był to udany rok. W drugiej części Australijczyk brał również udział w wyścigach długodystansowych.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W Walencji zastąpi Alexa de Angelisa, który doznał poważnych urazów podczas weekendu GP Japonii. W Australii i Malezji za de Angelisa wystartował Damian Cudlin.

Zespół Ioda poinformował, że Alex de Angelis zjawi się w Walencji, by być ze swoim teamem podczas ostatniej rundy sezonu. Zawodnik wyszedł ze szpitala 19 dni temu.

Z kolei sezon w MotoGP zakończył już Karel Abraham. Lekarze zalecili Czechowi, by nie ryzykował odnowienia się kontuzji. Pojedzie za niego Anthony West. W przyszłym roku możliwe jest przejście zespołu AB Cardion wraz z Abrahamem do serii WSBK.

Źródło: crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. to dobrze że broc pojedzie w wyścigu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
174 zapytań w 1,257 sek