Home / MotoGP / Było, jest i będzie,,, GP Czech

Było, jest i będzie,,, GP Czech

Jedenasta eliminacja Motocyklowych Mistrzostw Świata zagości już niedługo na torze Brno w Czechach. Obiekt został otworzony w 1987 roku i zmodyfikowany w 1996 roku. Ma on 5,403km długości, 15m szerokości, 6 zakrętów w lewo i 8 w prawo, najdłuższą prostą mającJedenasta eliminacja Motocyklowych Mistrzostw Świata zagości już niedługo na torze Brno w Czechach. Obiekt został otworzony w 1987 roku i zmodyfikowany w 1996 roku. Ma on 5,403km długości, 15m szerokości, 6 zakrętów w lewo i 8 w prawo, najdłuższą prostą mającą 636m długości oraz pole position z lewej strony toru.

BYŁO :

Zawody w Brnie są jedyną eliminacją Motocyklowych Mistrzostw Świata rozgrywaną w Czechach. Wielu z Was na pewno wybiera się na ten wyścig, bo atmosfera jest ponoć niesamowita. Najlepszy czas kwalifikacji na tym torze należy do Alex’a Barros’a — 1’59.302 (Yamaha, 2004), a najlepszy czas okrążenia w wyścigu zanotował Valentino Rossi — 1’58.796 (Honda, 2003)

Rok temu, najlepszym zawodnikiem na obiekcie Brno w klasie 250cc okazał się być tegoroczny debiutant w „klasie królewskiej” — Dani Pedrosa. On również może być głównym rywalem w walce o zwycięstwo.

W poprzednim sezonie pierwszy rząd w klasie MotoGP zajęli: Sete Gibernau, któremu w tym sezonie nie idzie najlepiej, Nicky Hayden oraz Loris Capirossi. Valentino Rossi startując z czwartej pozycji zdołał wdrapać się na szczyt i walczyć z Sete o zwycięstwo. Przypomnę tylko, że Gibernau nie ukończył rok temu wyścigu, ponieważ na dwa zakręty przed metą zabrakło mu paliwa.

JEST :

W tym roku równo jeździ debiutant MotoGP Casey Stoner. Zajmuje miejsca zazwyczaj w pierwszej piątce, pomijając wyścigi na Mugello, w Katalonii oraz w USA, których nie ukończył. Jest on szósty w klasyfikacji mistrzostw z dorobkiem 91 pkt.

Camel Yamaha Team jeździ raczej równo. Były zwycięstwa Rossi’ego (Katar, Włochy , Katalonia i Niemcy), czwarte miejsce w Turcji, czternaste w Jerez, ósme w Assen i drugie w Wielkiej Brytanii. Trzeba jednak pamiętać, że Mistrz Świata nie ukończył aż trzech wyścigów (Chiny, Francja i USA). Było również trzecie miejsce Edwards’a w Chinach i świetny występ w Holandii. Warto przypomnieć, że gdyby nie wywrotka na ostatnim zakręcie przed metą, to może w końcu „Teras Tornado” odniósłby swoje upragnione zwycięstwo w „klasie królewskiej”.

Zawodnicy Repsol Honda również jeżdżą równym tempem. Hayden tylko we Francji i na Donington Park (był 7.) nie stanął na podium (od początku sezonu było 2. lub 3. miejsce, a nawet zwycięstwo w Assen i w USA). Dani Pedrosa może zaliczyć swój debiut w klasie MotoGP do udanych. Jest drugi w klasyfikacji generalnej, zaraz za swoim kolegą z zespołu, z dorobkiem 160 pkt. i traci do pierwszego Hayden’a 34 pkt.

BĘDZIE :

Faworyci do zwycięstwa: Rossi, Melandri i Pedrosa
Wskoczą na podium: Hayden, Capirossi (?), Stoner
Nic z tego: D’Antin Ducati
Czarny koń: Sete Gibernau, Chris Vermeulen i John Hopkins

Źródło zdjęcia: www.motogp.com

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
115 zapytań w 0,444 sek