Home / MotoGP / Cal Crutchlow: Możemy być mocni i konkurencyjni w wyścigu

Cal Crutchlow: Możemy być mocni i konkurencyjni w wyścigu

Cal Crutchlow zakwalifikował się do niedzielnego wyścigu na trzecim miejscu i ma nadzieję, żeby zabrać się razem z Marquezem. Brytyjczyk na swoim najlepszym okrążeniu był siedem dziesiątych za zwycięzcą kwalifikacji, stracił zaledwie 0,003s do drugiego Abrahama.

Crutchlow twierdzi, że popełnił kilka błędów na swoim szybkim okrążeniu i miał problemy z ustawieniami hamowania silnikiem w swojej Hondzie.

„Szczerze mówiąc, byłem trochę rozczarowany tym, jak wiele straciłem do Marca. Jechałem przy dobrych warunkach, ale zrobiłem kilka drobnych błędów na najszybszym okrążeniu. Nie miałem najlepszego odczucia z ustawieniami hamowania silnikiem. Wszyscy wolimy suchy wyścig jutro. Mamy dobre tempo na suchym, ale prawdopodobnie nie na pierwszą trójkę w tej chwili, ale myślę, że TOP5. Ale wszystko może się zdarzyć i mam nadzieję, że możemy być mocni w wyścigu i być konkurencyjni.”

Początek sezonu dla Crutchlowa nie był zbyt udany, ponieważ dwukrotnie znalazł się na deskach i nie zdobył żadnych punktów. Dwukrotny zwycięzca wyścigów z poprzedniego roku liczy na znaczną poprawę, ale mimo dobrej dyspozycji na mokrym, chcę aby wyścig był bez deszczowy.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„To nie było łatwe, ale udało nam się wykonać dobrą robotę wraz z zespołem. Sądzę, że oceniliśmy tę sytuację bardzo dobrze, w FP3 wyglądało tak, jakby mogło popadać i musieliśmy spróbować kilka rzeczy i udało nam się pojechać w niezłym tempie. Wtedy, gdy nadszedł deszcz, to był nasz pierwszy raz w deszczu z tym silnikiem w konfiguracji big-bang i wyglądało to całkiem nieźle, trochę trudno w niektórych miejscach, ale prawdopodobnie nie mamy wystarczająco dużo czasu, aby ustawienia były idealne.”

„Kwalifikacje były trochę nieprzewidywalne i podjęliśmy trochę ryzyko. Mogłem pojechać jeszcze w Q1, zawsze to dodatkowe 15 minut. W końcu to dobrze, że Honda ma dwa motocykle w pierwszym rzędzie, również Karel wykonał fantastyczną robotę, więc jutro spodziewamy się, że będzie suchy wyścig.” – zakończycł Crutchlow

Kliknij, aby pominąć reklamy

źródło: crash.net

AUTOR: Dominik Zajączkowski

Miłośnik motorsportu. Zaczynając od czterech kółek i kartingu, zatrzymując się na pasji do wyścigów motocyklowych. Pomimo 24-lat na karku, serię MotoGP śledzę od początku XXI wieku. Na portalu MOTOGP.PL redaguję od roku 2015.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
121 zapytań w 0,450 sek