Home / MotoGP / Cal Crutchlow pozostanie testerem Yamahy

Cal Crutchlow pozostanie testerem Yamahy

Yamaha potwierdziła, że Cal Crutchlow pozostanie zawodnikiem testowym w przyszłorocznym sezonie, mimo że na razie nie zostało jeszcze podpisane stosowne porozumienie. Trzykrotny triumfator grand prix dołączył do Yamahy na starcie sezonu 2021, niemal od razu po zakończeniu kariery zawodniczej.

36-latek był obecny na testach przedsezonowych w Katarze, a potem brał udział w prywatnych testach, wliczając w to przejazdy na nowej maszynie Yamahy na 2022 rok w Aragonii.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Yamaha zamierza więc dalej korzystać z testerów zarówno w Europie – w osobie właśnie Crutchlowa – jak i w Japonii, mając do dyspozycji lokalnych zawodników.

Przypomnijmy, że Crutchlow wziął udział w tym roku w czterech rundach grand prix w zastępstwie za Franco Morbidellego jak i Mavericka Vinalesa. Nie udało mu się zdobyć punktów.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
164 zapytań w 1,244 sek