Home / MotoGP / Cal Crutchlow sprawdził nowy asfalt na Silverstone

Cal Crutchlow sprawdził nowy asfalt na Silverstone

Crutchlow jako pierwszy miał okazję przetestować nową nawierzchnię, jaka została przygotowana na zbliżające się GP Wielkiej Brytanii. Zdaniem Brytyjczyka, tor Silverstone uległ poprawie i zawodnicy nie powinni mieć takich problemów jak w poprzednich latach. Przypomnijmy, że na torach, na których startuje również Formuła 1, bardzo często tworzą się nierówności, mocno komplikujące jazdę motocyklistom.

Zawodnik LCR Hondy nie jeździł na swoim motocyklu z MotoGP, a na RC213V-S. Koszty, jakie włożono w nową nawierzchnię, liczone są w milionach, ale inwestycja była niezbędna, biorąc pod uwagę fakt, że wszystkie plany przeniesienia wyścigu na inny tor spełzły na niczym i Silverstone było najlepszą opcją.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“To przywilej, że mogłem dziś być na Silverstone i zobaczyć jakie poczyniono prace i inwestycje, w celu poprawienia toru. Włodarze Silverstone wysłuchali nas, zawodników i położyli nową nawierzchnię na całym torze. Byłem naprawdę zaskoczony tym, jak jest ona jednolita. Poziom przyczepności na całej szerokości był naprawdę zachwycający. Zmiany są bardzo dobre.” – powiedział Cal Crutchlow.

“Przed wymianą nawierzchni było wiele różnych punktów ze zmienną przyczepnością, wiele wybojów i trudno jeździło się z dużą szybkością. Teraz stałość nawierzchni jest niewiarygodna. Na pewno znajdzie to odbicie w rekordach okrążeń.” – dodał. “Jeśli mam zgadywać, sądzę, że będziemy o półtorej sekundy szybsi niż przedtem. Na poziomie MotoGP to ogromny zapas czasu na każdym okrążeniu.”

Źródło: bikesportnews.com
Fot. instagram.com/calcrutchlow

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Najlepszy testerem asfaltu jest Sam Lowes. Bez jego opinii nie powinni nikogo tam wpuszczać – to niebezpieczne.

  2. Cwane posuniecie stworzyli RC213-V i maja test motocyklem prywatnym ktory bardziej zblizony jest do RCV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
132 zapytań w 0,426 sek