Home / MotoGP / Cal Crutchlow wściekły na Lorenzo i Vinalesa

Cal Crutchlow wściekły na Lorenzo i Vinalesa

Cal Crutchlow 2

Pomimo wywalczonej czwartej pozycji startowej w dzisiejszym wyścigu, zawodnik zespołu LCR Honda nie krył niezadowolenia. Brytyjczyk twierdzi, że stać go było na znacznie więcej, a już na pewno na miejsce w pierwszym rzędzie. 

W trzecim treningu wolnym Crutchlow znajdował się tylko 0,056 sekundy za Markiem Marquezem. Oczekiwania w stosunku do konkurencyjnych wyników w kwalifikacjach wzrosły. Brytyjskiemu zawodnikowi zabrakło jedyne 0,018 sekundy, by wystartować w GP Argentyny z pierwszego rzędu.

“Podczas jednego z szybkich okrążeń sam popełniłem błąd, ale już za drugim i trzecim razem sytuacja wyglądała inaczej. Lorenzo zdecydował w połowie okrążenia, że nagle pojedzie z dużą prędkością, ale w ostatnim sektorze był tak wolny, że prawie się zetknęliśmy. W tym sektorze straciłem 0,3 sekundy, choć pomimo utrudnień i tak udało mi się uplasować na drugim miejscu.” – mówi Crutchlow.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Na następnym szybkim okrążeniu trafiłem na Vinalesa, zakończył on właśnie swoje szybkie okrążenie i jechał bardzo wolno. Z tego powodu nie miałem wystarczająco dużo czasu, by zdążyć przed uniesieniem flagi. To przecież wyścigi, dobrze jednak, że startujemy przynajmniej z czwartego miejsca. Jestem jednocześnie bardzo rozczarowany, ponieważ mieliśmy tempo na 1.37.” – dodaje.

Cal skrytykował zawodników za egoistyczną postawę, która uniemożliwiła innym płynny przejazd na okrążeniu. Jego zdaniem, jeżeli zawodnik nie planuje szybkiego okrążenia, które ma na celu poprawę czasu, powinien usunąć się z drogi tym, którzy próbują poprawić rezultaty. Choć zawodnik słynie z poczucia humoru i z reguły “lekkiego” podejścia do sprawy, tym razem po wczorajszych kwalifikacjach pozostał niesmak.

Wczoraj na profilu zawodnika na facebooku pojawił się taki wpis:

Cal Crutchlow

“Mogłem być w pierwszym rzędzie…
W każdym razie – jest w porządku…
Do zobaczenia jutro…”

Źródło: speedweek.com, fot.: facebook.com/crutchlow35

AUTOR: iwka

Fanka MotoGP i germanistka. Lubuje się w japońskich motocyklach, choć ślepa miłość podstępnie prowadzi ją do tych włoskich. Z portalem związana od 2015 roku.

komentarze 3

  1. Carl przegina,za dużo wymyśla

  2. Ja się domyślam dlaczego jest taki zły…

  3. cały czas narzeka, a wyników jak nie było tak nie ma… przeciętniak i tyle

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
133 zapytań w 0,397 sek