Home / MotoGP / Camel Yamaha Team 2006 !!!

Camel Yamaha Team 2006 !!!

Tak jak już wcześniej pisaliśmy, dziś zostało to oficjalnie ogłoszone. Mianowicie połączenie się Yamahy Motor Co., Ltd a koncernem tytoniowym JT International (JTI). Oznacza to, że marka Camel będzie tytułowym sponsorem Yamaha Factory MotoGP TeamTak jak już wcześniej pisaliśmy, dziś zostało to oficjalnie ogłoszone. Mianowicie połączenie się Yamahy Motor Co., Ltd a koncernem tytoniowym JT International (JTI). Oznacza to, że marka Camel będzie tytułowym sponsorem Yamaha Factory MotoGP Team, w którym w sezonie 2006 będą jeździć 5-cio krotny Mistrz Świata Valentino Rossi i Amerykanin Colin Edwards.

Umowa została podpisana na jeden rok, zespół będzie nosił nazwę Camel Yamaha Team i będzie miał nowe żółte malowanie.

Dyrektor Yamaha Motor Racing Lin Jarvis powiedział: „Yamaha jest bardzo podekscytowana wchodząc w nowe partnerstwo z JTI. JTI przez wiele lat brało udział w wyścigach motocyklowych na najwyższym poziomie i przez trzy ostatnie sezony było aktywnym sponsorem w klasie MotoGP. Jesteśmy przekonani,że współpraca z JTI będzie owocna. Chcemy wypromować poziom naszej marki oraz wspólnie zmierzyć się o zwycięstwo, jako że Yamaha wchodzi w „następne 50 lat” swojego istnienia i zamierza obronić tytuł mistrzowski w 2006 roku.”

„Nowy rozdział w historii sportów motorowych Camela właśnie się rozpoczął,” powiedział Roberto Zanni, prezydent JTI w Europie. „Po trzech latach wspaniałej satysfakcji z udziału w Motocyklowych Mistrzostwach Świata, dziś startujemy z nowym wyzwaniem o tytuł. Nasza nowa współpraca z Yamahą, historyczną już japońską firmą, będzie dla nas bardzo motywująca oraz jednocześnie będzie to dla nas zaszczyt pracować z nimi w sezonie 2006. Dzielimy te same pasje i chęć zwyciężania. Jestem pewien, że odniesiemy sukces”

Camel Yamaha Team rozpocznie swoje zmagania w 2006 roku na torze Sepang w Malezji, podczas trzydniowych testów, które odbędą się w dniach 23-25 stycznia.

Informacja prasowa: Yamaha Factory Racing

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
107 zapytań w 0,417 sek