Home / MotoGP / Capirossi pozostaje w Ducati

Capirossi pozostaje w Ducati

Loris Capirossi przedłużył dziś kontrakt z zespołem Ducati MotoGP o jeden sezon.
W tym zespole Włoch jeździ od momentu pojawienia się maszyny Ducati w klasie MotoGP, czyli od 2003 roku. Trzykrotny mistrz świata odrzucił oferty od Suzuki i Loris Capirossi przedłużył dziś kontrakt z zespołem Ducati MotoGP o jeden sezon.
W tym zespole Włoch jeździ od momentu pojawienia się maszyny Ducati w klasie MotoGP, czyli od 2003 roku. Trzykrotny mistrz świata odrzucił oferty od Suzuki i Hondy i postanowił pozostać we włoskim zespole, do którego ma dołączyć wkrótce nowy kierowca.
„To naturalna decyzja biorąc pod uwagę rozwój zaplanowany na następny sezon,” powiedział Capirossi. „Pomagałem w rozwoju tego motocykla od jego debiutu 3 lata temu i naprawdę ciężko pracowałem, aby go ulepszyć”.
Krążą plotki, że Max Biaggi lub Sete Gibernau może zostać nowym kolegą Capirossi’ego w zespole Ducati w sezonie 2006, bowiem niemal pewne jest, że Carlos Checa opuści ten zespół wraz z zakończeniem tego sezonu. Hiszpan dobrze spisywał się w czasie przedsezonowych testów i wiele osób myślało, że ten sezon może być najlepszy w jego karierze. Niestety na razie nic szczególnego Carlos w tym sezonie nie zaprezentował. Ani raz nie znalazł się na podium i obecnie jest na dziesiątej pozycji w klasyfikacji generalnej, co na pewno jest rozczarowaniem dla niego i jego fanów.

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
127 zapytań w 0,416 sek