Home / MotoGP / Carlos Checa w Yamaha Tech 3!

Carlos Checa w Yamaha Tech 3!

Dziś Carlos Checa potwierdził, iż zostaje w królewskiej klasie na kolejny sezon. Podpis Hiszpana na kontrakcie z Hervé Poncharalem i jego zespołem Yamaha Tech 3 jest dla samego zawodnika, jak i dla jego fanów wspaniałą wiadomością.

Checa Dziś Carlos Checa potwierdził, iż zostaje w królewskiej klasie na kolejny sezon. Podpis Hiszpana na kontrakcie z Hervé Poncharalem i jego zespołem Yamaha Tech 3 jest dla samego zawodnika, jak i dla jego fanów wspaniałą wiadomością.

Checa miał w sezonie 2006 jeździć na Hondzie RC211V, w zespole Camel Honda. Niestety problemy z pozyskaniem funduszy przez Sito Ponsa (odejście tytułowego sponsora Camel do Yamahy), spowodowały iż utytułowany Hiszpan znalazł się bez pracy.
Jednak długo mówiło się o jego przejściu do Yamahy i w końcu tak się stało.
Teraz Checa będzie jeździł na YZR-M1 i na oponach Dunlopa w teamie Yamaha Tech 3.

”Po trzech tygodniach niewiedzy co będę robić w tym sezonie i wielu rozmowach, teraz mogę potwierdzić, iż ponownie wystartuje w Motocyklowych Mistrzostwach Świata, jeżdżąc na kombinacji Yamaha / Dunlop w zespole Tech 3,” powiedział szczęśliwy Carlos Checa.

”Muszę podziękować Hervé Poncharalowi, kierownikowi drużyny, za jego pewność, oraz sponsorom -Yamaha i Dunlop, za ich wsparcie.
Yamaha po roku przerwy wspiera mnie ponownie i osobiście czuję się jakbym wracał do domu. Jestem zadowolony z możliwości jazdy na jednym z najlepszych motocykli w MotoGP.”

Hiszpan jeżdżąc w Yamaha Tech 3 Team będzie miał za partnera z drużyny Anglika Jamesa Ellisona.
Checa najprawdopodobniej zadebiutuje na nowej maszynie w przyszłym tygodniu w Katarze, kiedy to zespoły Yamahy będą brały udział w 3-dniowych testach.

Checa to chyba jeden z nielicznych zawodników, który w tak krótkim czasie jeździł na trzech różnych motocyklach. Jeszcze cztery miesiące temu startował na Ducati z oponami Bridgestone, żeby po zakończeniu sezonu przesiąść się na Hondę (Micheline) i jeździć na niej podczas testów, aż w końcu podpisać kontrakt z zespołem Yamaha Tech 3 i oponami Dunlopa.

Źródło: www.motogp.com

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
118 zapytań w 0,422 sek