Carmelo Ezpeleta, będący szefem Dorny, która jest właścicielem całej serii MotoGP podsumowuje ubiegły sezon:
„57. sezon Motocyklowych Mistrz
„57. sezon Motocyklowych Mistrzostw Świata był odzwierciedleniem tego czym MotoGP naprawdę jest, ze swoją bogatą historią i tradycją połączoną z innowacją i przyszłością. Chiny i Turcja, gdzie Grand Prix gościła po raz pierwszy, stały się nowymi rynkami z ogromnymi komercyjnymi możliwościami dla sportu. Co więcej, po blisko dziesięciu latach nieobecności udało nam się powrócić do USA. Grand Prix, które odbyło się właśnie tam było jednym wielkim sukcesem. Wszystkie bilety zostały wyprzedane, a sam wyścig przyciągnął przed telewizory rzesze kibiców na a całym świecie. Osobiście twierdzę, ze był to najistotniejszy moment tego sezonu. Pracowaliśmy nad tym od dawna i byliśmy bardzo szczęśliwi gdy ujrzeliśmy jak wielki sukces odniosło amerykańskie GP.
Jak zwykle walka na torze w sezonie 2005 była bardzo zacięta. Oczywiście, nie mogąc zapomnieć jak wielki wkład miał w to Valentino Rossi, chciałem złożyć mu ogromne wyrazy uznania. Valentino udowodnił, ponad wszelką wątpliwość, że jest najwspanialszym kierowcą swojego pokolenia, a jego talent do ścigania się, talent showmana i bezgraniczna motywacja do bycia najlepszym, sprawiły, że MotoGP jest jednym z najlepszych sportów na świecie. Jednakże, ten rok to nie tylko Valentino, lecz również początek wyłaniania się nowych gwiazd, jak Marco Melandri i Nicky Hayden, które przyniosły nam wiele emocji w końcowej fazie sezonu.
Klasa 250cc, była również areną zmagań najlepszych kierowców z całego świata. Po mistrzach kierownicy takich jak Dani Pedrosa, Casey Stoner i Jorge Lorenzo już w niedalekiej przyszłości możemy się wiele spodziewać. W klasie 125cc bardzo ucieszył mnie napływ zawodników z takich krajów jak Szwajcaria, Finlandia i Węgry. Dzięki nim w ich krajach ojczystych wzrosło zainteresowanie MotoGP, a sami wprowadzili do Mistrzostw Świata narodowościowe urozmaicenie. Jest to czynnik, nad którym z Dorną pracujemy bez przerwy, a efektem takich prac jest słynna Akademia MotoGP (MotoGP Academy), w której najmłodszym kierowcom z całego świata dajemy szansę rozwoju swoich umiejętności.
(Więcej na ten temat pod adresem: http://www.dorna.com/eng/academy_home.html)
Staraliśmy się również podnosić oglądalność wyścigów. W tym roku do grona telewizji, które przekazują wyścig na żywo, bądź z opóźnieniem transmitują go tego samego dnia, dołączyły kolejne ośrodki nadawcze. Tym samym liczba współpracujących stacji wzrosła do 48. Nadają one w blisko 200 krajach na pięciu kontynentach. Oznacza to, że w tym momencie średnia oglądalność Grand Prix wynosi 300 milionów telewidzów.
Odnośnie samych torów, to weekendowa frekwencja podczas każdej GP wzrosła na wszystkich torach, oprócz Portugalii i Wielkiej Brytanii. Spowodowane było to opadami deszczu, jakie miały miejsce podczas wyścigów. Jest to niesamowite osiągnięcie i chciałem podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, zaczynając od samych kierowców, poprzez producentów, zespoły, organizatorów torów, personel paddocku, media i nie zapominając o fanach.
Mamy nadzieję, że liczby te z roku na rok będą rosły i możemy spodziewać się kontynuacji sukcesów MotoGP.”
Carmelo Ezpeleta
CEO, Dorna Sports S.L.