Home / MotoGP / Carmelo Ezpeleta: Sezon MotoGP na 100 procent się odbędzie

Carmelo Ezpeleta: Sezon MotoGP na 100 procent się odbędzie

Szef organizującej wyścigi MotoGP Dorny – Carmelo Ezpeleta – zapewnił, że jego wolą jest rozegranie wszystkich pozostałych wyścigów, jakie są zaplanowane w kalendarzu. Sezon grand prix jak na razie jest więc niezagrożony.

Przypomnijmy, że w niedzielę oficjalnie odwołano wyścig MotoGP w Katarze, który miał otwierać sezon w królewskiej klasie – pojadą jedynie zawodnicy Moto2 i Moto3, którzy są od dawna na miejscu, po testach. W poniedziałek „skasowano” GP Tajlandii, ale być może odbędzie się ono w październiku.

„Cały czas byliśmy w bliskim kontakcie z władzami w Katarze, by wiedzieć dokładnie, co trzeba zrobić. W trakcie weekendu sytuacja bardzo się zmieniła. Jeszcze w sobotę i niedzielę rano nie było żadnego problemu, ale potem otrzymaliśmy wieści, ze władze w Katarze, reagując na sytuację we Włoszech i na całym świecie, zaczęły wymagać, by żaden obywatel Włoch czy ktoś przyjeżdżający stamtąd nie był we Włoszech w ciągu ostatnich 14 dni.” – powiedział Carmelo Ezpeleta.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„W takich przypadkach drzwi nie były dla tych osób zamknięte, ale wszyscy, którzy byli w ciągu tych 14 dni we Włoszech mieli być kierowani na 14-dniową kwarantannę już w Katarze. Oczywiście, dla naszych ludzi było to wykluczone, co zmusiło nas do odwołania wyścigu o GP Kataru w klasie MotoGP.” – dodał szef Dorny.

Inaczej przedstawiała się sytuacja w Tajlandii, gdzie wyścigi – tym razem już wszystkie trzy w grand prix – zawieszono dzień później. Mają się one odbyć na jesieni. „Nie miało to żadnego związku z Włochami czy jakąkolwiek narodowością, przyjeżdżającą do Tajlandii. Po prostu zadecydowano o skasowaniu wszystkich większych imprez masowych. Jest inaczej niż w Katarze, zdecydowaliśmy więc o przesunięciu GP Tajlandii i spróbowaniu znalezienia innej daty pod koniec roku.”

Ezpeleta jednocześnie zapewnia, że sezon MotoGP na 100 procent się odbędzie. „Spróbujemy kontynuować ze wszystkim, co pozostaje dalej, jednocześnie śledzimy sytuację, ponieważ zmienia się ona dzień po dniu. Naszą wolą jest rozegranie wszystkich kolejnych wyścigów w sezonie 2020.” – skomentował.

Jeśli więc nic się nie zmieni, sezon w klasie MotoGP ruszy 5 kwietnia wraz z GP Ameryk. Będzie to jednocześnie druga runda Moto2 i Moto3. Władze Argentyny zapewniły póki co, że nie planują ograniczeń wpuszczania osób, więc wyścig zaplanowany na 19 kwietnia także ma zostać rozegrany.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy zamierzasz oglądać GP Kataru w klasach Moto2 i Moto3?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 9

  1. Bardzo fajna wiadomość. Wiadomo że chcecie zeby się odbył. Umowy, kontrakty, sponsorzy itd. niestety nie od pana ezpelety to zależy. Cóż nadzieja umiera ostatnia

  2. Tylko jakoś w żadnej z wypowiedzi nie wyczytałem że się odbędzie na 100%.. między ” naszą wolą jest” a ” odbędzie się na 100%” jest zasadnicza roznica

  3. No właśnie to jest takie podchwytliwe Mówi że sezon sie odbędzie na 100procent a nie określił sie gdzie i ile wyścigów Ogólnie do dupy z takim sezonem jeśli miałoby być z 6 wyścigów

  4. a co ma gadać chłop!? ma nadzieję i tyle, a pieniądze chce zarabiać (czy też chce, żeby ludzie w Dornie zarabiali, skoro już tam pracują, nie wspominając o kontraktach, reklamach itd.!) Serio 67 osób nie ogląda Moto3 i Moto2??? To smutne…

  5. Jeśli sytuacja się nie poprawi, na co nie wygląda to jak widzicie wyścig na mugello San Marino saxhsrnring Assen itd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
179 zapytań w 1,381 sek