Home / MotoGP / Casey Stoner odrzucił propozycję startu w GP Japonii

Casey Stoner odrzucił propozycję startu w GP Japonii

Casey Stoner

Casey Stoner dostał od zespołu Ducati propozycję wzięcia udziału w GP Japonii, w zastępstwie za kontuzjowanego Andrea Iannone. Australijczyk odrzucił jednak tą ofertę.

Iannone uszkodził jeden z kręgów w kręgosłupie podczas treningu przed GP San Marino. Zarówno na torze Misano, jak i w Aragonii zastępował go Michele Pirro. Tym razem jednak Pirro nie będzie mógł zająć miejsca zwycięzcy GP Austrii, ponieważ został zaangażowany w prace nad bazą do przyszłorocznego Desmosedici, które będą miały miejsce w Walencji od środy do piątku. Biorąc pod uwagę te okoliczności ekipa Ducati postanowiła zaoferować Stonerowi możliwość startu na torze Motegi.

„Daliśmy mu szansę, ale powiedział nie.” – oznajmił Paolo Ciabatti.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Na chwilę obecną trudno jest także stwierdzić czy Iannone będzie w stanie wziąć udział w GP Australii, które odbędzie się zaraz po GP Japonii.

„Po pierwsze musimy poczekać i zobaczyć, czy Andrea odzyska sprawność, a później pomyślimy co możemy zrobić jeśli tak się nie stanie. Początkowo Casey nie miał zamiaru powrotu, aż do ostatniego wyścigu w Walencji, ale w związku z tym, że to będzie Australia może zmieni zdanie. Teraz tego nie wiemy.” – powiedział Ciabatti.

Latem, włoski producent przyznał że istnieje możliwość, startu Stonera w jednej z rund. Australijczyk od początku wykluczał jednak taką opcję.

Kliknij, aby pominąć reklamy

źródło: motorsport.com

AUTOR: W.K.

komentarzy 9

  1. @einarmschwinge – widzisz ? Mówiłam że się nie zgodzi. I wyszło na moje. Mówię ci – nie ma szans aby Stoner wystąpił w jakiejkolwiek rundzie MotoGP. Nadal ma muchy w nosie i nic na to nie poradzimy :-((

  2. szkoda
    byłby z tego niezły western

  3. Bardzo dobrze, że się nie miesza. Przypadkowe starcie na torze, kogoś by ściął itp. i od razu zaczęto by snuć jakieś teorie. A tak jest spokój.

  4. Skończyli by już z tą “telenowelą” ;-)

  5. Nie chce to nie. I czy naprawdę jest takim świetnym kierowcą ? Teraz ?

    • No chyba część osób zapomina że minęło parę lat od czasu jak się ostatni raz ścigał. Ale nic to, Stoner wsiądzie na najbardziej wymagający fizycznie motocykl w stawce i z marszu będzie walczył o zwycięstwo z Marquezem, Rossim i Lorenzo…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
144 zapytań w 0,520 sek