Home / MotoGP / Casey Stoner po operacji. Na motocykl wróci jesienią

Casey Stoner po operacji. Na motocykl wróci jesienią

Zespół Ducati przez kolejne miesiące nie będzie mógł skorzystać z pomocy swojego super-testera, Casey’a Stonera. Australijczyk, gdy nie ma już przed sobą zaplanowanych żadnych sesji testowych, poddał się zabiegowi operacyjnemu kontuzjowanego niegdyś ramienia. Ręka sprawiała dwukrotnemu mistrzowi świata problemy, stąd decyzja o udaniu się “pod nóż”. Stoner miał uszkodzony stożek rotatorów w prawym barku.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Stoner zakończył swoje obowiązki testowe w Malezji pod koniec stycznia, a potem od razu wrócił do Australii, gdzie został zoperowany. “Jego ramię wciąż dawało o sobie znać, była to konsekwencja wypadku sprzed lat. Proces rehabilitacji po zabiegu będzie bardzo długi. Nie zobaczymy Casey’a na Ducati przed wrześniem.” – powiedział menedżer zespołu z Borgio Panigale, Davide Tardozzi.

Ducati ma jeszcze swojego podstawowego testera, którym jest Michele Pirro. Włoch w każdej chwili może wskoczyć na motocykl i z pewnością przynajmniej kilka razy zobaczymy go w tym roku na torze. Pewne są wyścigi we Włoszech i San Marino.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: gpone.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
104 zapytań w 0,340 sek