Home / MotoGP / Casey Stoner po operacji!

Casey Stoner po operacji!

Casey Stoner jest już po operacji prawej kostki, którą uszkodził nieco ponad tydzień temu. Nadal jednak nie wiadomo, kiedy Australijczyk wróci do walki, a tym samym ile jeszcze wyścigów przejedzie przed zakończeniem kariery w listopadzie.

Przypomnijmy, że #1 zaliczył wywrotkę już na początku sesji kwalifikacyjnej przed wyścigiem o Grand Prix Indianapolis. I choć zdiagnozowano naderwanie w zasadzie wszystkich wiązadeł prawej kostki, a także ukruszenie części kości, obrońca tytułu mistrzowskiego dzień później walczył o punkty do klasyfikacji generalnej. Ostatecznie zmagania na „Cegielni” 26’latek zakończył jako czwarty i wielu sądziło, że w Brnie może stanąć na podium.

Wiele osób pracujących na paddocku MotoGP miało jednak pewne obawy o to, czy dwukrotny Mistrz Świata w ogóle wystartuje w Czechach. Wszystko dlatego, że tor ten posiada przecież sporo zmian kierunków jazdy, a dodatkowo ma więcej prawych zakrętów (obciążających nogę Stonera) aniżeli Indianapolis Motor Speedway.

Około południa w czwartek w Brnie dotarła do nas przykra informacja, że niestety Casey’a nie zobaczymy w akcji podczas zmagań u naszych południowych sąsiadów. Kontuzja okazała się bowiem poważniejsza, niż początkowo sądzono, a lekarz z Australii zalecił swojemu rodakowi jak najszybszą operację. Zawodnik Repsol Hondy zwołał więc na godzinę 15:30 specjaną konferencję prasową w jednostce gościnnej swojego zespołu, nie biorąc już potem udziału w oficjalnym spotkaniu piątki zawodników MotoGP z dziennikarzami.

Dziś Australijczyk przeszedł operację w Sydney North Shore Private Hospital, a przeprowadził ją zespół doktora Lama. Zabieg przebiegł pomyślnie, a lekarze są zadowoleni z jej skutków. Dzięki temu niedługo po operacji Stoner wrócił do domu, by poddać się rekonwalescencji, a następnie rehabilitacji.

Nadal jednak nie wiadomo, kiedy Casey wróci do rywalizacji w swoim ostatnim przecież sezonie w MotoGP. Po tym, jak na jego RC213V podczas prób w Brnie zasiadł Jonathan Rea, Brytyjczyk jest gotowy do ewentualnego zastąpienia obrońcy tytułu mistrzowskiego w rundach na torach Misano i Motorland Aragon.

Nie wiadomo, kiedy Casey wróci do swojego boksu…

Stoner rozmawiający z Danim Pedrosą tuż przed zwołaną przez siebie konferencją prasową… (zdjęcie: Nelly Pluto-Prondzyńska)

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
181 zapytań w 1,294 sek