Home / Inne / Casey Stoner wraca do ścigania!

Casey Stoner wraca do ścigania!

Casey Stoner

Dwukrotny mistrz świata MotoGP Casey Stoner postawił wreszcie zawiesić na pewien czas swoją wyścigową przerwę i w czerwcu weźmie udział w prestiżowym japońskim wyścigu Suzuka 8 Hours. Australijczyk zaskoczył, ogłaszając w 2012 roku zakończenie kariery w wieku zaledwie 27 lat. Potem krótko ścigał się w samochodowym cyklu V8 Supercars, ale bez powodzenia.

Od tego czasu Stoner pozostawał testerem Hondy i kilkukrotnie jeździł motocyklami tej marki, sprawdzając niektóre rozwiązania. W Suzuka 8 Hours stworzy zespół z innymi zawodnikami japońskiego producenta: w tej samej załodze pojadą jeszcze mistrz świata World Supersport Michael van der Mark oraz tester Takumi Takahashi. Motocykl jakim wystartują to oczywiście CBR1000RR.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Po jeździe motocyklem na Sepang kilka miesięcy temu, rozmawiałem z Hondą na temat możliwości wzięcia udziału w wyścigu na Suzuce. To zawsze byłą impreza, w której chciałem wziąć udział, ale jeżdżąc w MotoGP nie rozważałem tego z powodu braku czasu.” – powiedział Stoner.

“Motocykl jest bardzo różny od maszyny MotoGP, ale to będzie dla mnie nowe wyzwanie i szansa nauczyć się czegość nowego, do czego jeszcze nie przywykłem.” – dodał Australijczyk, który komplementuje swoich partnerów zespołowych: “Jestem pod wrażeniem Michaela van der Marka w tym sezonie, a Takumi Takahashi ma duże doświadczenie na tej maszynie. Czekam, aby wysłuchać ich komentarzy i móc popracować nad przygotowaniami do lipcowego wyścigu. Teraz muszę się skoncentrować na treningach, by być gotowym.”

Stoner będzie mieć cztery dni testów motocykla CBR1000RR, zanim pojedzie w wyścigu, który odbędzie się 26 lipca. Jego partnerzy zespołowi z Hondy – van der Mark i Takahashi – wygrali w 2014 roku Suzuka 8 Hours, a trzecim kierowcą był wtedy obecny wicelider World Superbike, Leon Haslam.

Źródło: autosport.com, fot. asphaltandrubber.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Powinien wrócić na dobre do MotoGP. Po pierwsze ktoś taki jest potrzebny w stawce a po drugie miałby okazję wiele udowodnić. Albo i nie :) Tak czy inaczej było by ciekawie.

  2. Mysle ze Honda z nim w skladzie ma wszelkie szanse zeby powtorzyc swoj sukces na torze Suzuka. Dotadtkowo zastosowanie napinaczy z faltery powinno pomoc

  3. Napinacze zostały dwa ostatnie więc nie ma szans.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
140 zapytań w 0,457 sek