Home / MotoGP / Co się stało z Danim Pedrosą?

Co się stało z Danim Pedrosą?

Jednym z zawodników, którzy nie ukończyli GP Japonii, był Dani Pedrosa. Podczas gdy inni rywale przewracali się i nie dojeżdżali z tego powodu do mety, Hiszpan postanowił przerwać swój wyścig. Być może dobrze zrobił, ponieważ po wyścigu odkryto, że za fatalne odczucia na motocyklu odpowiada tylna opona, która zużyła się w taki sposób, jaki nie był brany pod uwagę.

Pedrosa korzystał z supermiękkiej tylnej opony, tak samo jak Danilo Petrucci. Z tą różnicą, że Włoch dojechał jako trzeci. Pedrosa wycofał się z wyścigu. Nie da się jednak ukryć, że warunki na Motegi były wyjątkowe. Sytuacji nie ułatwia też fakt, że #26 jest bardzo lekkim zawodnikiem.

“To był bardzo trudny dzień. Jestem naprawdę rozczarowany, ponieważ była wielka szansa na fajny wyścig. Poprawiliśmy się mocno podczas sesji treningowych, licząc od FP1 aż do soboty, ale nie było jasne, co stało sięz tylną oponą w wyścigu. Niestety, miałem koszmarne odczucia, płynące z tyłu motocykla. Nie było sposobu, aby jechać szybko.” – powiedział Pedrosa.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“W połowie wyścigu koło ślizgało się już jak szalone na prostej. Starałem się operować manetką przepustnicy, z okrążenia na okrążenie jechałem coraz wolniej. Sytuacja pogarszała się. Zacząłem tracić tempo i pozycje. Kilka okrążeń później działo się już tak na wejściach w zakręty, na prostej, podczas zmiany biegów… Jeździłem bokami, nie miałem żadnej kontroli.”

“Kiedy wypadłem ze strefy punktowej nie było sensu kontynuować jazdy, ponieważ tylko bym się przewrócił. Zatrzymałem się więc, sprawdziłem oponę. Była nieco zniszczona na środku, więc musimy poczekać i sprawdzić, co się z nią stało. Z taką ilością wody nie oczekiwałem problemów z supermiękką tylną mieszanką. Danilo Petrucci także jej użył i dojechał na podium. Przeanalizujemy dane wspólnie z Michelinem i postaramy się, aby sytuacja się nie powtórzyła.” – dodał.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 5

  1. Z cala sympatia, Dany powinien przejsc na satelite a zrobic miejsce swiezej krwi na konkurencyjnym motocyklu w zespole fabrycznym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
148 zapytań w 0,492 sek