Home / MotoGP / Crutchlow: Czwarte miejsce jest dobre

Crutchlow: Czwarte miejsce jest dobre

Cal Crutchlow

Zawodnik LCR Honda Cal Crutchlow wypadł bardzo dobrze podczas niedzielnego wyścigu o GP Hiszpanii na torze Jerez. Brytyjczyk zajął wysokie, czwarte miejsce.

Po bardzo dobrym występie w Argentynie ekipa Lucio Cecchinello nabrała apetytów na kolejne podium. Niespełna 30-letni jeździec Hondy po kwalifikacjach nie był do końca zadowolony ze swojego startu. Zajął 7. miejsce, czyli otwierał trzeci rząd na starcie zawodów.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Mimo grypy, z jaką zmagał się zawodnik podczas całego weekendu w wyścigu wypadł bardzo dobrze. Zajął 4. miejsce i pomimo prawie 23-sekundowej straty do zwycięzcy wynik ten trzeba uznać za bardzo dobry.

„Czwarte miejsce to najlepszy wynik jaki w dzisiejszej kondycji fizycznej mogłem osiągnąć. Wyścig dla mnie był dobry. Szczerze mówiąc mogłem być szybszy o pięć sekund na przestrzeni całego wyścigu. Doścignąć Valentino (Rossiego) było po prostu za trudno, mimo, że stracił trochę czasu na walce z Aleixem i Polem (Espargaro) na początku rywalizacji” – powiedział Cal Crutchlow.

„Zespół wykonał świetną robotę, żebym mógł skończyć wyścig na czwartym miejscu za trzema fabrycznymi maszynami. Strata do zwycięzcy okazała się trochę duża, ale spowodowana była moim kiepskim stanem fizycznym. Mimo wszystko zrobiliśmy dobrą robotę, a zespól jest zadowolony z wyniku”

źródło: motogp.com, fot.: motogp.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: japan25

Od 15 lat wielki fan mistrzostw świata i nie tylko. Wychowany w czasach zaciętej walki między Rossim i Biaggim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
163 zapytań w 1,209 sek