Home / MotoGP / Crutchlow: Honda potrzebuje bardziej neutralnego motocykla

Crutchlow: Honda potrzebuje bardziej neutralnego motocykla

Jak uważa Cal Crutchlow, Honda musi w przyszłości tak zmodyfikować swój motocykl, aby na wypadek odejścia Marca Marqueza również inni zawodnicy potrafili odnosić na nim sukcesy. Marquez co prawda kroczy pewnie po kolejny tytuł mistrzowski, ale jedynie on potrafi nawiązać walkę o czołowe pozycje. “Wypadkiem przy pracy” było w tym roku zwycięstwo Crutchlowa w Argentynie – gdzie trudne warunki spowodowały przemieszanie stawki.

Crutchlow wciąż uważa, że RC213V jest najtrudniejszą do opanowania maszyną w stawce. Marquez zyskuje natomiast swoim agresywnym stylem jazdy i niebywałymi umiejętnościami ratowania się przed upadkami. “Jeśli za dwa lata Marc zdecyduje, że nie chce się już ścigać, to przyjdzie inny faworyt i dostanie ten motocykl. Dopóki nie będzie to neutralna maszyna, nie będą w stanie potrafili dobrze nią jeździć.” – powiedział Brytyjczyk.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Myślę, że honda potrzebuje motocykla bardziej neutralnego, tak samo jak zrobiło to Ducati. Ducati w pewnym momencie miało taką maszynę, na której potrafił jeździć jedynie Casey (Stoner). Ale Casey mógłby jeździć czymkolwiek, i wszystkim jeździłby szybko.” – dodał. “Ale potem zrobili coś, że ludzie wskakiwali na motocykl i mówili “to naprawdę łatwa maszyna.” I również jeździli szybko.”

“Myślę, że Honda jest bardzo wyjątkowym motocyklem jeśli chodzi o jazdę i nie ma wielu ludzi na świecie, którzy mogliby być na niej szybcy. Więc kiedy zaczęli ściągać coraz wyżej nowe talenty, moim zdaniem powinni patrzeć w tę stronę.” – skomentował zawodnik satelickiej ekipy LCR.

Źródło: motorsport.com
Fot. LCR Honda

Kliknij, aby pominąć reklamy

Sorry, there are no polls available at the moment.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
162 zapytań w 1,579 sek