Home / MotoGP / Crutchlow kontynuuje szybką jazdę!

Crutchlow kontynuuje szybką jazdę!

Cal Crutchlow kontynuuje serię fenomenalnych startów w sezonie 2012. Dziś po południu Brytyjczyk z zespołu Monster Yamaha Tech 3 zanotował trzeci czas dnia.

Podczas porannej sesji Cal przejechał zaledwie pięć okrążeń na swojej Yamasze YZR-M1. Po południu gdy tor wysechł walczył już o czołowe lokaty. Po wyśmienitych startach w Katarze i Hiszpanii były mistrz World Supersport w drugiej sesji treningowej na Estoril zajął trzecie miejsce.

Czas Crutchlowa to 1’38.742, z łatwością pozwolił mu on na bycie najszybszym zawodnikiem ścigającym się w zespole niefabrycznym. Do zajmującego w tej sesji drugą pozycję Bena Spiesa stracił zaledwie 0.025sek, a do ubiegłorocznego mistrza świata Casey’a Stonera, który uzyskał najlepszy czas, 0.346sek.

Andrea Dovizioso popołudniu skupiał się głównie na adaptacji swojego stylu jazdy do motocykla Yamahy. Sucha nawierzchnia sprzyjała mu. Włoch wykręcił dziesiąty czas dnia: 1’39.615 i wierzy, że dalsza praca pozwoli mu na jeszcze lepszy rezultat w jutrzejszej, ostatniej sesji treningowej i kwalifikacjach.

Cal Crutchlow: “Jestem zadowolony ze sposobu w jaki rozpoczeliśmy ten weekend. Dzisiejszy poranek był zbliżony do tego z Jerez, nie mogliśmy zebrać żadnych konkretnych informacji, bo tor był miejscami mokry. Było sporo naprawde mokrych fragmentów, na przykład w ostatnim zakręcie, co mówiąc szczerze było niebezpieczne. Teraz musimy skoncetrować się na ustawieniach motocykla, które wykorzystamy w wyścigu, a jest jeszcze sporo elementów do poprawy. Dwa pierwsze wyścigi były świetne, mam nadzieje kontynuować tę passę.”

Andrea Dovizioso: “Próbowaliśmy innego wahacza w drugim motocyklu podczas mojego ostatniego przejazdu, eksperymentowaliśmy też z tylną oponą, ale nie uzyskała odpowiedniej temperatury. Próbowaliśmy ustalić właśnie czy wahacz lub opona są problemem w naszym motocyklu przez co straciliśmy mnóstwo czasu, a do tamtej chwili byliśmy wysoko. Czuje się dobrze na tej maszynie i czuje, że sporo mogę jeszcze poprawić. Mam nadzieję, że jutro pogoda też będzie dobra i będziemy mogli pracować dalej.”

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
174 zapytań w 0,503 sek