Home / MotoGP / Crutchlow: Nie da się kopiować stylu jazdy Marqueza

Crutchlow: Nie da się kopiować stylu jazdy Marqueza

Cal Crutchlow, który już od kilku lat pracuje bezpośrednio dla Repsol Hondy, będąc zatrudnionym dla zespołu satelickiego LCR przyznał, że nawet jeśli któryś z zawodników chciałby nauczyć się jeździć tak, jak Marc Marquez, to kopiowanie jego stylu jazdy jest niemożliwe. Hiszpan od początku swojej kariery w MotoGP słynie z jazdy na granicy przyczepności. Podejmowanie takiego ryzyka przynosi oszałamiające rezultaty, bowiem #93 tylko raz od 2013 zakończył sezon bez tytułu.

“Trudno zrozumieć, jak on to robi, ponieważ wygrywa nawet, gdy motocykl nie jest do tego zdolny. Sposób, w jaki kontroluje motocykl, jakie podejmuje ryzyko, jak ślizga się na maszynie, jak używa hamulców – to wszystko jest niesamowite.” – powiedział Cal Crutchlow w wywiadzie.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Patrząc tylko na jedno okrążenie z dwudziestu, mogę zapewnić, że Marc blokuje przednie koło trzy- lub czterokrotnie częściej niż jakikolwiek inny zawodnik na Hondzie. W danych z telemetrii widzimy linię hamowania. Jeśli jest wyszczerbiona, to znaczy, że zblokował koło. Jeśli inny zawodnik ma na swojej linii sześć “ząbków”, to Marc ma ich piętnaście w jednym zakręcie, albo jeden, ale trwający przez dwa metry. I robi tak przez 20 okrążeń, wciąż wygrywając. On po prostu w taki sposób jeździ.” – dodał brytyjski zawodnik.

“My zawodnicy dość często blokujemy przednie koło. Uczymy się jak to robić, ale to coś spektakularnego móc widzieć, jakie skłonności ma Marquez, jak sobie z tym radzi i nie przewraca się.” – skomentował zawodnik LCR Hondy. “Z jednej strony, dobrze jest móc się temu przypatrywać i uczyć, ale z drugiej, nie da się tego wyuczyć, ponieważ jeśli spróbujesz zrobić to jak Marc, nie skończy się to najlepiej.”

Źródło: gpone.com, BT Sport

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy Marc Marquez zdobędzie tytuł również w 2020 roku?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 5

  1. Tak najbliżej tego stylu Marqueza jest Pol Espargaro
    A i jeszcze jedna informacja na Serwerze Mineserwer w Minecrafcie za niedługo otwieramy zlot fanów motogp jeszcze nie wiadomo kiedy otwieramy ale prace trwają dosyć szybko więc otwarcie będzie niedługo

  2. A jak ko by się stęsknił za wyścigami, to po linki do sezonów Moto2, Moto3 i MotoGP 2015..16..17..18.. walcie na priva.
    Taki pandemiczny gest…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
148 zapytań w 0,470 sek