Home / MotoGP / Crutchlow: To był fajny spektakl dla kibiców

Crutchlow: To był fajny spektakl dla kibiców

Zawodnik ekipy LCR Honda CASTROL, Cal Crutchlow wywalczył siódme miejsce w pierwszy w historii wyścigu MotoGP o Grand Prix Tajlandii. Brytyjczyk – startujący w ten weekend w zielono-czerwonych barwach Castrol – w pierwszej części zmagań jechał w grupie walczącej o podium.

W drugiej fazie wyścigu mocne zużycie tylnej opony uniemożliwiło mu jednak rywalizację o lokatę w TOP3. Pomimo tego, Crutchlow zdobył solidne punkty do klasyfikacji generalnej – w tabeli najlepszych zawodników z ekip prywatnych, Cal prowadzi z dorobkiem 128 punktów.

Kliknij, aby pominąć reklamy

#35 Cal Crutchlow – 7. miejsce: “To był fajny spektakl dla kibiców, a ja dobrze się bawiłem, walcząc w ścisłej czołówce. Niestety nie byłem w stanie utrzymać tempa liderów. Robiłem, co w mojej mocy, ale po 15. okrążeniu poczułem ogromny spadek przyczepności tyłu. Nasz zespół wykonał świetną pracę, dostarczając mi w ten weekend dobry motocykl. Dla sytuacji w mistrzostwach ważne było, by dojechać do mety i zdobyć solidne punkty”.

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
163 zapytań w 0,471 sek