Home / MotoGP / Crutchlow: Van der Mark to zły wybór na zastępcę Rossiego

Crutchlow: Van der Mark to zły wybór na zastępcę Rossiego

Zdaniem Cala Crutchlowa Yamaha powinna zdecydować się na innego zawodnika niż Michael van der Mark, jeśli chodzi o ewentualne zastąpienie Valentino Rossiego w wyścigu o GP Aragonii w najbliższy weekend. Ewentualne, bowiem Włoch już we wtorek, po zaledwie 18 dniach od złamania nogi, zasiadł na motocyklu i wykonał kilka próbnych okrążeń. Jeśli będzie w stanie, rozpocznie piątkowe treningi. W razie niepowodzenia, od razu na motocykl wskoczy Michael van der Mark.

Zdaniem Brytyjczyka, była to zła decyzja Yamahy. Japoński zespół miał do wyboru jeszcze Alexa Lowesa, który w zeszłym roku zastępował Bradley’a Smitha i raz zdobył punkty, oraz Katsuyukiego Nakasugę, który kilka razy jeździł z dzikimi kartami i jako rezerwowy. “Nie wiem, czemu znowu nie wzięli Lowesa, ponieważ już jeździł (na M1). Zrozumiałbym też wybór Nakasugi, jeździ takim sprzętem cały czas. Powinni dać na ten motocykl Nakasugę albo Lowesa, ponieważ jeździł już na torze Aragon (w treningach), mimo że się tam nie ścigał.” – powiedział w weekend Cal Crutchlow.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Ale van der Mark? Nie mam pojęcia czemu on… Nie mam nic przeciwko niemu, ale mają dwie bardzo dobre, inne opcje: Lowesa i Nakasugę.” – dodał. Zapytany o to, czemu jego zdaniem Holender nie powinien dostać takiej szansy, odpowiedział: “Nie jest wystarczająco szybki. Nie był tak szybki jak Lowes w Suzuka 8 Hours.”

Michael van der Mark postanowił odpowiedzieć Brytyjczykowi w ten weekend: w drugim wyścigu World Superbike w Portugalii po raz pierwszy w barwach Yamahy stanął na podium. Alex Lowes tymczasem w obu wyścigach zaliczył upadki i nie prezentuje już tak dobrej i stabilnej formy jak jeszcze na początku roku, kiedy rzeczywiście dominował nad Holendrem.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motorsport.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 10

 1. Gada bzdury,młody holender to świetny wybór:)

 2. Wiadomo ,że bedzie wspierał Lowsa bo jest Brytyjczykiem ale Yamaha dokonała dobrego wyboru.
  W zeszłym roku też powiedział ze Honda wybrała złego zawodnika na zastępstwo Pedrosy w GP Australii. Honda postawiła na Nicky Hayden i był to chyba najlepszy wybór.

 3. Yamaha nie ma nic do stracenia – nadal mają jednego kierowcę w walce o tytuł, a Rossi już tylko mógłby na cud liczyć żeby wygrać.

 4. Ehh Cal, wcale nie jest stronniczy i w ogóle nie widać, że kumpluje się z Lowes’ami.

 5. Pan Crutchlow jak zwykle ma cos madrego do powiedzenia.

  • Zgadzam się. Cal Crutchlow lubi wypowiadać się na każdy temat, niezależnie od tego, czego dotyczy. I zazwyczaj wypowiada się negatywnie. Mam wrażenie, że zrobiło mu się tak od czasów Ducati, jeszcze w Monster Yamaha tak chyba nie było. I jakoś więcej poczucia humoru miał wtedy.

 6. Zawsze jest szansa, że coś zaiskrzy między nim a M1-ką

 7. Po ostatnim świetnym wyniku w wsbk to nie jestem pewny czy van der Mark powinien rozpraszać się jakimiś wycieczkami na inne moto – bo może lepiej skupić się na poprawianiu swoich wyników w wsbk.

 8. oba Lowes’y to porażka… nie bardzo rozumiem kto i dlaczego na nich stawia… może niosą za sobą kaske… ale posadzenie Lowes’a na moto Vale to pewny upadek :/ niech Młody Mark pokaże co potrafi… :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
150 zapytań w 0,571 sek