Home / MotoGP / Crutchlow: Wykonaliśmy cały plan testowy

Crutchlow: Wykonaliśmy cały plan testowy

We wtorek, na malezyjskim torze Sepang International Circuit, odbył się trzeci i ostatni dzień pierwszej przedsezonowej sesji zimowej. Tymczasem zawodnik teamu LCR Honda CASTROL Cal Crutchlow zaliczył kolejną udaną sesję na swojej Hondzie RC213V w specyfikacji 2018. Brytyjczyk przejechał w sumie 65 okrążeń, zdobywając wiele cennych danych przed nowym sezonem. Crutchlow postanowił skupić się na uzyskaniu jak najlepszego czasu okrążenia w pierwszej fazie dnia. I mimo że nie był do końca usatysfakcjonowany ze swojego wyniku, to i tak zanotował trzeci najlepszy rezultat wtorkowej sesji.

W rzeczywistości czas ten był tylko o 0.2 sek gorszy od pierwszego w tabeli wyników Jorge Lorenzo. Hiszpan pobił rekord toru Sepang, który w 2015 roku uzyskał podczas zimowych testów Marc Márquez.

Kliknij, aby pominąć reklamy

#35 Cal Crutchlow – 3. miejsce (1’59.052): „To był udany dzień, jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, jak pracowaliśmy podczas tych testów. Dziś rano skupiliśmy się na uzyskaniu jak najlepszego czasu okrążenia. Może nie był to najlepszy moment, ponieważ warunki na torze nie były świetne, a ja popełniłem na najszybszym kółku kilka błędów. Ogólnie jesteśmy jednak zadowoleni. Tym bardziej, że byliśmy tu szybcy, a jednak Sepang normalnie nie jest dla mnie najlepszym torem”

“Zanotowaliśmy dziś także jeden dłuższy wyjazd – zacząłem go na oponie, na której miałem już przejechanych 6 okrążeń i dołożyłem do tego jeszcze 15 kółek. Po 10 okrążeniach tył zaczął się zużywać, a do tego przednia opona nie była moją ulubioną. Pod koniec dnia nie skupialiśmy się na czasach, bo wykonaliśmy już cały nasz plan testowy”.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: inf. prasowa

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
122 zapytań w 0,424 sek