Home / MotoGP / Crutchlow: Zawodnicy na Hondach przewyższają poziomem osiągi motocykla

Crutchlow: Zawodnicy na Hondach przewyższają poziomem osiągi motocykla

Zdaniem Cala Crutchlowa, motocykl Hondy odstaje wyraźnie od konkurencyjnej Yamahy i tylko znakomita jazda trójki czołowych zawodników tej marki (dwójka Repsola i on, reprezentujący satelicką ekipę LCR) pozwoliła zdobyć mnóstwo punktów na torze w Austin. Zwycięstwo Marca Marqueza przerwało triumfy Yamahy i Mavericka Vinalesa.

W Stanach Zjednoczonych Marquez wygrał z dużą łatwością, natomiast Dani Pedrosa i Cal Crutchlow musieli uznać wyższość Valentino Rossiego i dojechali na pozycjach odpowiednio trzeciej i czwartej.  Brytyjczyk sądził w trakcie tego grand prix, że może udać się zająć całe podium GP Ameryk. Jednak tak się nie stało.

“Yamaha była (w Austin) o wiele lepsza niż Honda, tyle że zawodnicy Hondy pojechali o wiele lepiej niż ci na Yamahach. To proste do stwierdzenia. Marc i Dani wykonali dobrą robotę. W pewnym momencie wydawało mi się nawet, że możemy zająć pozycje 1-2-3, ale Valentino naprawdę mocno podkręcił tempo w środku wyścigu.” – powiedział Cal Crutchlow.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Honda w zeszłym roku wysforowała się od połowy sezonu przed Yamahę, co zaowocowało serią triumfów Marqueza, Jacka Millera, Crutchlowa i Pedrosy. W tym roku wszystko “wróciło do normy” i tylko Marquez – dzięki swoim niesamowitym umiejętnościom – zdołał wygrać wyścig. “Wciąż mam takie same problemy jak rok temu z przodem motocykla. Widzicie ile razy przewracają się zawodnicy na Hondach przez przednie koło? Naciskamy na przód zbyt mocno i to nie jest fajne.” – ocenił Brytyjczyk z LCR Hondy.

#35 sądzi, że w LCR Hondzie podniósł swoje umiejętności. Tak samo jego zdaniem zrobili inni: “Myślę, że jestem teraz osobą, która jeździ lepiej. Tak samo jeździmy lepiej jako producent, jako reprezentanci marki. Musimy radzić sobie z wieloma problemami i wiemy że kiedy tylko zostaną one poprawione, to będzie dużo, dużo lepiej. Musi to jednak zająć trochę czasu.”

“Myślę, że Jerez będzie lepsze dla Daniego i Marca, ponieważ tam testowali. My musimy trochę podgonić, ale sądzę, że jesteśmy tak samo konkurencyjni jak Dani, a Marc także jest w zasięgu w niektórych aspektach.” – dodał.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motorsport.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
118 zapytań w 0,393 sek