Home / MotoGP / Crutchlow zostaje z LCR Hondą

Crutchlow zostaje z LCR Hondą

Cal Crutchlow

Zgodnie z przewidywaniami, zespół LCR Honda – pozbywający się z nazwy i motocykli loga CWM – ogłosił przedłużenie kontraktu na kolejny sezon z Calem Crutchlowem. To drugi Brytyjczyk, za Bradley’em Smithem, który przed startem domowej rundy o Grand Prix Wielkiej Brytanii ogłosił swoje plany na przyszły rok.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Oficjalna informacja prasowa zespołu LCR Honda brzmi następująco:

„Zespół LCR Honda z przyjemnością informuje, że Brytyjczyk Cal Crutchlow przedłużył swoją współpracę z Hondą HRC i menadżerem teamu LCR, Lucio Cecchinello, na sezon 2016, z opcją kontynuacji w 2017 roku.

Mieszkający na Wyspie Man, 29-letni Crutchlow w tym sezonie, jeżdżąc na fabrycznej Hondzie RC213V, zgromadził 74 punkty i zaliczył niesamowity finisz na podium w Grand Prix Argentyny.

LCR z przyjemnością informuje także, że GIVI (długoletni partner LCR Honda Team), będzie sponsorem tytularnym Cala Crutchlowa podczas jego domowej rundy o Grand Prix Wielkiej Brytanii, która odbędzie się w najbliższy weekend na torze Silverstone.

Lucio Cecchinello (szef zespołu): „Cieszę się, mogąc ogłosić przedłużenie współpracy z Calem, który jest jednym z najbardziej utalentowanych zawodników w stawce MotoGP. Ma umiejętności i potencjał, by walczyć z czołowymi kierowcami o miejsca na podium, co udowodnił w tym sezonie w Argentynie. Cal jest niesamowicie profesjonalny, a w ciągu sezonu stworzyliśmy świetną nić porozumienia. Możliwość pracy z Calem także w 2016 roku to ogromna przyjemność. Nie mogę się już doczekać nadchodzących lat”.

Cal Crutchlow: „Bardzo cieszę się, że będę kontynuował współpracę z LCR w 2016 i 2017 roku. Lucio ma fantastyczny zespół i nie mogę doczekać się, by wraz z nim i Hondą dokonać kolejnych postępów. Dobrze rozpoczęliśmy sezon i wierzę, że możemy zdobyć solidne wyniki w drugiej fazie tegorocznego cyklu zmagań, a także w kolejnym sezonie”.

Zespół LCR Honda chciałby serdecznie podziękować CWM za wsparcie.”

źródło: informacja prasowa LCR Honda Team

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
118 zapytań w 0,389 sek