Home / MotoGP / Czemu Michelin zdecydował się na powrót do MotoGP?

Czemu Michelin zdecydował się na powrót do MotoGP?

michelin+motogp+powrot+oficjalny+dostawca+oponDorna 22 Maja ogłosił, iż oficjalnym dostawcą opon do klasy MotoGP od 2016 roku zostanie firma Michelin, zastępując na tym stanowisku Bridgestone.

W 2009 roku Michelin zrezygnował w wystartowaniu w konkursie na dostawcę opon podając powód: „Michelin odchodzi z MotoGP, ponieważ w obszarze opon nie będzie już dalej konkurencji.”

Tymczasem Pascal Couasnon Dyrektor Motorsportu francuskiego producenta ogumienia wyjaśnia: „Nasza polityka przenoszenia technologii stosowanej na torze na ulicę idealnie pasuje z nowymi zasadami, które będą obowiązywać w 2016, kiedy to będziemy używać 17 calowych obręczy kół.”

Obecnie w MotoGP stosuje się 16,5 calowe koła.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„To właśnie dla tego Michelin zdecydował się wystartować w konkursie zorganizowanym przez Dorna Sports,” zakończył Couasnon.

Michelin pierwszy raz wygrało w królewskiej klasie w 1973 roku, dzięki Jackowi Findlay’owi. Ogólnie francuski producent do 2008 roku, kiedy to odszedł z Motocyklowych Mistrzostw Świata, odniósł w Grand Prix 360 zwycięstw.

Założyciel MotoGP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
157 zapytań w 1,279 sek