Home / MotoGP / Czerwcowe GP Katalonii ma zostać przesunięte lub odwołane

Czerwcowe GP Katalonii ma zostać przesunięte lub odwołane

Choć nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia ze strony organizatorów, władze Katalonii ujawniły, że czerwcowy wyścig MotoGP nie odbędzie się w zaplanowanym terminie. Runda grand prix, w której z dziką kartą miał wystąpić Jorge Lorenzo, ma zostać przesunięta na inny termin. O ile będzie to wykonalne.

Gerard Figueras, który odpowiada za kataloński sport, powiedział w wywiadzie dla lesportiudecatalunya.cat: “Ani hiszpańska runda Formuły 1 (już przełożona) ani MotoGP nie odbędą się w zaplanowanej dacie. Na razie nie podjęliśmy decyzji o anulowaniu obu imprez, ale czekamy by zobaczyć, czy można je przesunąć w inne miejsce kalendarza.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Wyścig w Barcelonie miał być ósmą rundą sezonu. Wszystkie wcześniejsze – poza GP Włoch w Mugello (31 maja), zostały już przełożone. Z wyjątkiem GP Kataru, które w klasie MotoGP nie odbyło się.

Teraz w kalendarzu przed letnią przerwą, która zapewne mogłaby zostać skrócona, widnieją jeszcze dwie rundy, które nie zostały przełożone: GP Holandii w Assen oraz GP Finlandii na KymiRingu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy wierzysz, że sezon może ruszyć w lipcu?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 4

  1. Niemal straciłem wszelką nadzieję, że ten sezon w ogóle się odbędzie…

  2. W tym roku nie będzie wyścigów w Hiszpanii ;)

  3. napewno do Sierpnia nie będzie wyścigów smutne ale prawdziwe niestety ): a po sierpniu zobaczymy co będzie

  4. Coś czuje, że Marquez nie zostanie mistrzem w tym roku xD

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
133 zapytań w 0,460 sek