Home / MotoGP / Częściej w przyszłym sezonie???

Częściej w przyszłym sezonie???

Valentino Rossi – jeden z trzech zawodników MotoGP, którzy obecnie ścigają się pomimo, iż są kontuzjowani – twierdzi, że plany powiększenia obecnej liczby 17 wyścigów w przyszłym sezonie są niewłaściwe.Valentino Rossi – jeden z trzech zawodników MotoGP, którzy obecnie ścigają się pomimo, iż są kontuzjowani – twierdzi, że plany powiększenia obecnej liczby 17 wyścigów w przyszłym sezonie są niewłaściwe.

Rossi oraz inni włoscy zawodnicy: Loris Capirossi i Mraco Melandri zostali zmuszeni do wzięcia udziału w wyścigach w Assen i Donington podczas gdy byli kontuzjowani. Było to jedyne wyjście aby nie stracić swoich szans w walce o tytuł. Rossi złamał nadgarstek oraz kostke podczas praktyk w Assen, z kolei Capirossi i Melandri byli hospitalizowani w związku z obrażeniami ciała, które odnieśli tydzień wcześniej w Katalonii.

Podczas gdy wypadki i obrażenia są częścią wyścigów, główne pretensje zawodników dotyczą napiętego kalendarza rund MotoGP — odbywają się one jedna po drugiej, jak to miało miejsce w Katalonii, Assen i Donington — bez wolnych weekendów, co nie pozwala motocyklistom kontuzjowanym powrócić do pełni zdrowia.
„To jest wyścig i czasami takie rzeczy się zdarzają” — powiedział Capirossi po swoim wypadku w Barcelonie. „Moje obrażenie to dla mnie jedno, wielkie g**** – nie jest problemem ten wypadek — ale to, że musiałem startować w dwóch kolejnych wyścigach — w Assen i Donington — z niedoleczoną kontuzją. To było najgorsze”.
„Tym razem wypadek przydarzył się właśnie mnie, ale następnym razem może być to kto inny i kierowcy nie są z tego powodu zadowoleni” — dodał Capirossi. „Potrzebujemy więcej czasu między wyścigami”.

Jeśli Dorna podpisze wstępny projekt Grand Prix 2007 dodając runde w Misano (San Marino), kalendarz poszerzy się o 18 wyścig! Chyba, że jedna z istniejących rund zostanie usunięta, ale jak na razie nic na ten temat nie wiadomo.

„18 rund do zdecydowanie za dużo” — powiedział Rossi, pięciokrotny Mistrz Świata klasy MotoGP. „Na początku gdy rozmawialiśmy z Carmelo (Dorna), na temat dodania Misano, powiedział, że do tego nie dojdzie — czyli pozostałoby 17 — ale obecnie sytuacja już nie jest taka jasna. Mam nadzieje, że zostanie tak jak jest, chociaż 17 rund to i tak za dużo, zwłaszcza obecnie gdy mamy dużo testów w poniedziałki i czasami we wtorki, czyli od razu po wyścigach”.
„Z pewnością pięć wyścigów w sześć tygodni nie jest dobre” — dodał Valentino na temat wyczerpującego rozkładu wyścigów. „Lepszy jest krótki wypoczynek między wyścigami, niż kilka wyścigów z rzędu — a w tym roku mamy wiele takich sytuacji. Nadal dyskutujemy na temat przyszłorocznego kalendarza i mam nadzieje, że pozostanie 17 rund”.

Źródło:

www.crash.net

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
125 zapytań w 0,418 sek