Home / MotoGP / Czołowa dziesiątka celem dla Johanna Zarco

Czołowa dziesiątka celem dla Johanna Zarco

Johann Zarco przyznał, że w pierwszej fazie sezonu MotoGP będzie próbował kończyć regularnie wyścigi w najlepszej dziesiątce. Francuz po kłopotach w KTM i krótkiej przygodzie w LCR Hondzie wraca do regularnego ścigania w barwach ekipy Avintia Ducati. Do dyspozycji będzie miał ubiegłoroczny motocykl.

“Główny cel na teraz to być w TOP10. Walka o czołową dziesiątkę, aby ta dziesiątka stała się bazowym wynikiem – aby potem móc walczyć o coś lepszego. Kiedy miałem szósty czas (na testach) w niedzielę, myślałem sobie: “to może się udać”. Potem zobaczyliśmy jednak, jak wielu gości się poprawiało. Ja zrobiłem trochę długich przejazdów. Nie robiłem takich prób przez półtora roku. Co oznacza, że nie mogłem być w tym bardzo mocny.” – powiedział Johann Zarco po testach w Katarze.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Francuza pytano o różnice między testami w Malezji i w Katarze. “Doświadczenie – po Malezji 10 kolejnych dni spędziłem w domu. Kiedy tam byłem, myślałem tylko czego mógłbym się jeszcze nauczyć i gdzie się poprawić. Od razu potem jeździło mi się lepiej. A kiedy sytuacja się poprawia, to masz motywację do podążania w tę stronę. Kilka rzeczy jest dobrych, ale wciąż chciałbym, aby to przychodziło szybciej. Ale tak nie jest.” – skomentował.

“Zmieniam swój naturalny styl jazdy i dlatego może zajmować to tyle czasu. Mam za sobą tylko sześć dni na motocyklu, to krótko. Ale wysoki poziom rywalizacji sprawia, że chcesz być szybki.” – dodał Zarco, który w zeszłym roku niezbyt palił się do startów w barwach Avintii, ale gdy nie pojawiły się inne możliwości, a prywatny zespół zacieśnił współpracę z Ducati, zmienił zdanie. Stracił jednak posezonowe testy w 2019 roku.

“Jestem zadowolony z zespołu, naprawdę cała załoga Ducati mocno mnie wspiera. Ekipa Avintii jest bardzo zadowolona z tego wsparcia.” – przyznał były dwukrotny mistrz świata Moto2.

Źródło: autosport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy Zarco zmieści się w TOP10 w GP Kataru?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
136 zapytań w 0,426 sek