Home / MotoGP / Czołowi kierowcy MotoGP o kwalifikacjach w Walencji

Czołowi kierowcy MotoGP o kwalifikacjach w Walencji

Ostatnia sesja kwalifikacyjna sezonu 2012 przeszła już do historii. Jak zapewne wiecie, na pierwszych dwóch polach startowych ustawią się jutro dwaj czołowi kierowcy tego sezonu, czyli Dani Pedrosa oraz Jorge Lorenzo. Natomiast  trzeci czas dzisiejszych kwalifikacji uzyskał Casey Stoner, dla którego będzie to ostatni wyścig w karierze.

Oto co mieli do powiedzenia zawodnicy, którzy podczas dzisiejszych kwalifikacji zajęli  czołowe miejsca:

Dani Pedrosa: “To było prawie idealne okrążenie i dałem z siebie 100 procent, bo wiedziałem, że nie będę w stanie poprawić czasu, ponieważ opony były bardzo dobre w pierwszym okrążeniu, ale potem spadek ich przyczepności był dość poważny. Jestem bardzo zadowolony z Pole Position i nowego rekordu, ponieważ stary rekord należący do Valentino był uzyskany na oponach kwalifikacyjnych.

Musimy jeszcze podjąć decyzję co do opon na jutro, bo używaliśmy tylko miękkiej mieszanki, ale to zależy od pogody – jeśli będzie padać musimy zastosować to, czego dowiedzieliśmy się podczas wczorajszych treningów. Naprawdę chciałbym tu wygrać i zakończyć sezon dobrym wyścigiem.”

Jorge Lorenzo: “Wydaje się, że jutro będziemy bardzo blisko siebie. Dani jest tu mocny nie tylko na suchym, lecz również na wilgotnym torze – a prawdopodobnie jutro będzie mokro. Walczyłem o Pole Position z całych sił, ale nie spodziewałem się takiego czasu okrążenia w wykonaniu Daniego. Tak czy inaczej, drugie miejsce jest dobre a najważniejszy jest wyścig. Może jutro będzie inaczej.”

Casey Stoner: “Kwalifikacje naprawdę nie poszły zgodnie z planem i była to bardzo frustrująca sesja. Ze względu na nieprzychylną pogodę podczas tego weekendu, mieliśmy dużo pracy do wykonania w bardzo krótkim czasie. Zrobiliśmy jakiś postęp, ale niestety nie mogliśmy ustawić wszystkiego przed końcem sesji. Na torze jest nowa nawierzchnia i oczekiwaliśmy, że będzie ona bardzo dobra i równa, ale w rzeczywistości znaleźliśmy wiele nierówności na torze. Teraz myślę, jak możemy poprawić motocykl i sprawić aby wszystko działało. Musimy dostosować elektronikę, aby tak mnie nie ograniczała na tym torze i abym mógł jeździć tak jak chcę. Mam nadzieję, że jutro będzie sucho i wykonamy dobry krok w sesji warm-up.”

Cal Crutchlow:Ze względu na pogodę był to kolejny ciężki dzień, bo bardzo dużo czasu straciliśmy podczas porannej sesji. Tempo tego popołudnia było niesamowite – biorąc pod uwagę, że była to pierwsza sucha sesja podczas tego weekendu. Ze względu na nową nawierzchnię, asfalt jest bardzo przyczepny, ale jak dla mnie, to jest wciąż za bardzo wyboisty i myślę, że jest nawet gorzej niż w ubiegłym roku. Naprawdę jestem bardzo rozczarowany tym, że nie jestem w pierwszym rzędzie. Czułem że powinienem być w pierwszej trójce ale popełniłem błąd i to była moja wina.

Ten drugi sezon był dla mnie genialny i naprawdę chcę go jutro mocno zakończyć – z dobrym wynikiem. Dam jeszcze z siebie maksimum, zanim skupimy się na przyszłotygodniowych testach na sezon 2013.”

Stefan Bradl: “Były to dla nas kolejne dobre kwalifikacje, bo od samego początku byliśmy bardzo konkurencyjni. Sytuacja była nieco trudna, ponieważ jeździliśmy tylko na miękkich oponach i po kilku okrążeniach tył zaczynał tracić przyczepność. Więc naszym największym problemem jest teraz tylna opona, ponieważ motocykl nie jest stabilny na wejściach w zakręty i teraz musimy pracować nad elektroniką, aby rozwiązać ten problem na wyścig. Jeśli warunki na torze pozostaną takie same jak dzisiaj, możemy być bardzo mocni, ale jeśli będzie mokro, to będzie to dla każdego wielka loteria.”

 

 

 

 

 

AUTOR: migal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
118 zapytań w 0,360 sek