Home / MotoGP / Czołowi kierowcy o ostatnim wyścigu sezonu

Czołowi kierowcy o ostatnim wyścigu sezonu

Chociaż większość zespołów rozpoczęła już przygotowania do sezonu 2014, warto jednak się jeszcze zapoznać z wypowiedziami kierowców,  którzy podczas ostatniego tegorocznego Grand Prix Walencji, zajęli czołowe lokaty.

Jorge Lorenzo:

„Na początku wyścigu nieco zwolniłem, ale myślę że to nie pomogło, ponieważ inni zawodnicy – Bautista, Valentino, Crutchlow i inni, potrzebowali kilku dziesiątych więcej, aby się za nami utrzymać. Próbowałem po raz pierwszy i ostatni trochę zagrać w wyścigu i udało mi się to całkiem dobrze, ale nie mogłem robić tego zbyt długo. Kiedy spojrzałem za siebie widziałem, że Valentino [Rossi – przyp.red.] był bardzo daleko, więc pomyślałem, że dzisiaj lepiej skupić się na wygraniu wyścigu i czekać, czy Marc [Marquez – przyp.red.] nie popełni błędu.”

„Teraz możemy świętować drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, które jest dobrym miejscem. Musimy pogratulować Markowi bo naprawdę zasłużył na mistrzostwo i zrobić dziś wieczorem imprezę!”

Dani Pedrosa

„Na początku wyścig był trudny ze względu na częste manewry wyprzedzania pomiędzy mną i Jorge [Lorenzo – przyp.red.]. Walczyliśmy na limicie, dopóki nie zostałem trochę wypchnięty poza tor i straciłem kilka pozycji.”

„Przede wszystkim chcę dziś pogratulować Markowi [Marquezowi – przyp.red.] . Wykonał świetną robotę w tym sezonie i miał wspaniałe mistrzostwa. Czapki z głów, bo osiągnął coś historycznego. Zdobyć tytuł w MotoGP jako debiutant, jest czymś niesamowitym.”

Marc Marquez

„To był naprawdę długi wyścig, być może najdłuższy w mojej karierze! Na początku byłem bardzo zdenerwowany i wiem, że powiedziałem że nie będę, ale szczerze mówiąc naprawdę byłem. Jorge [Lorenzo – przyp.red.] jak zwykle miał bardzo dobry początek i nie byłem pewien, jaką przyjmie taktykę. Podążałem za Jorge i Danim i starałem ustawić się w wyścigu. W końcu zdecydowałem się nie naciskać, bo wiedziałem, że moja pozycja była bezpieczna aby zapewnić sobie mistrzostwo.”

„To był fantastyczny rok i wciąż wydaje mi się, jakby to był sen! Naprawdę nie spodziewałem się tego na początku sezonu i jestem naprawdę bardzo szczęśliwy. Bardzo dziękuję mojemu zespołowi, mojej rodzinie i oczywiście Hondzie, a także naszym sponsorom. Wsparcie jakie otrzymałem od wszystkich moich fanów na całym świecie było niesamowite i to mistrzostwo dedykuję wam wszystkim!

Valentino Rossi

„Wyścig nie był taki zły, zwłaszcza po tym, jak rano miałem wiele problemów i nie byłem wystarczająco szybki. Niestety nie miałem tempa, aby walczyć o podium. Na początku byłem w stanie utrzymać się z przodu i walczyć, ale później brakowało mi szybkości – mniej więcej jak podczas całego sezonu, podczas którego byłem dwie lub trzy dziesiąte wolniejszy od najlepszych chłopaków. Z tego powodu nie mogłem walczyć o pole position,wygrane w wyścigach i mistrzostwach. Sezon nie był dla mnie taki zły, ale musimy spróbować zwiększyć naszą szybkość i wydajność, aby częściej walczyć o podia. To jest nasz cel na rok 2014.”

Alvaro Bautista

„To nie był łatwy weekend, bo mieliśmy pewne problemy z konfiguracją motocykla. Musieliśmy pracować nad drobnymi zmianami, aby ulepszyć go do wyścigu. Po wykonaniu prawdopodobnie najlepszego startu w tym sezonie, byłem w stanie trzymać się czołówki w ciągu pierwszych kilku okrążeń. Lorenzo spowalniał tempo i to dało mi szansę, aby jechać z przodu i byłem w stanie dokonać ataku. Jednak ostatnią rzeczą jaką chciałem zrobić, to wziąć udział w walce z dwójką kierowców, którzy walczyli o tytuł. Gdy miękkie opony się zużyły straciłem nieco pewności, ale jestem szczęśliwy, bo zakończyliśmy mistrzostwa na szóstym miejscu w klasyfikacji generalnej i jako drugi najlepszy nie fabryczny motocykl. Chcę podziękować wszystkim w zespole, firmie Showa, Nissin, Honda i GO & FUN. Jutro zaczynamy pracować na przyszłość.”

AUTOR: migal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
178 zapytań w 1,462 sek