Home / MotoGP / Czy w przyszłym roku zobaczymy Kiyonariego w MotoGP?

Czy w przyszłym roku zobaczymy Kiyonariego w MotoGP?

Trzykrotny mistrz Brytyjskiej serii Superbike Ryuichi Kiyonari być może w przyszłym roku na stałe zagości do serii MotoGP. Japończyk ma dosiadać rozwojowej wersji Hondy RC213V 1000cc. HRC planuje sprzedawać omawiany model Hondy w 2014 roku za kwotę ok.  £800 000. Ma to być konkurencyjna maszyna do walki z obecnymi motocyklami CRT.

W trakcie weekendu Grand Prix Australii ujawniono, że Kiyonari może zastąpić zawodnika teamu Fausto Gresiniego – Michele Pirro. Włoch ma już podpisany kontrakt na przyszły sezon jako jeździec testowy Ducati (GP13).

Honda może teraz skorzystać z możliwości i zakontraktować Kiyonariego do testowania i rozwijania nowego modelu RC213V.

Założyciel MotoGP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

komentarze 4

 1. Mam nadzieje!!

 2. A ja nie bo CRT to szajs i powinny to wycować.

  • I oglądaj sobie serię, gdzie startuje 12 kierowców…

   Który debil jeszcze napisze „wycofać CRT bo to szajs”? Ja też uważam że to błąd, ale wolę już oglądać taką stawkę MotoGP niż TYLKO 12 prototypów na torze. Poza tym jakby ktoś nie zauważył, taki Randy de Puniet ostatnio na motocyklu CRT był lepszy od 6 prototypów w czasówce! Może nie przekłada się to na wyścig, ale to tylko pokazuje, że Aprilia też mogłaby się wziąć do roboty.

   A w kwestii tematu – fajnie jakby Kiyonari wystartował w MotoGP. Coś tych japońców z niższych kategorii się doczekać nie można, a Kiyonari póki stary nie jest to się jeszcze nadaje.

 3. Ja też jestem za tym aby Apka wzięła się do roboty i wystawiła jakiś prototyp bo potencjał jest.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
175 zapytań w 1,331 sek