Home / MotoGP / Dani Pedrosa będzie testerem KTM! Bez dzikich kart

Dani Pedrosa będzie testerem KTM! Bez dzikich kart

Jak informuje motorsport.com, Dani Pedrosa w sezonie 2019 dołączy do ekipy KTM i będzie pełnił rolę zawodnika testowego. Tym samym KTM będzie mieć już zakontraktowanych trzech testerów – z tym, że Randy de Puniet będzie pracował dla austriackiej stajni tylko w tym roku. Za rok z Pedrosą testował będzie Mika Kallio, który obecnie ma poważną kontuzję nogi.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Inaczej niż w przypadku innych zawodników testowych – jak Michele Pirro w Ducati czy Bradley Smith w Aprilii – Pedrosa nie będzie jeździł w wyścigach z dzikimi kartami. KTM oficjalnie przyznał, że duża liczba dzikich kart dla Kallio okazała się błędem, bo zespół testowy zaczął dublować pracę zespołu wyścigowego. Zresztą, nie będzie to konieczne, bo w stawce znajdą się cztery motocykle tej marki.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 6

  1. Widać Mike Leitner wciąż utrzymuje poprawne relacje z Danim :)

  2. Fajnie, dwóch konkretnych gości będzie zbierało dane dla Austriaków, będą działać z dwóch różnych kątów, Pedrosa po Hondzie, Zarco po Yamaszce

  3. Z takim tempem KTM może już nawet za 2 lata stanie się konkurencyjnym zespołem ;)

  4. Dlaczego Dani zostanie legendą motogp? Jędrzejewski powiedział bo jest trzykrotnym mistrzem swiata. Przecież Max Biaggi miał 4 tytuły w mniejszych klasach wielokrotnie był vice w Motogp i nie został legendą.

    • Jakby tak pojedynczo wybierać kto powinien być wśród legend MotoGP to trochę by się uzbierało. Zwłaszcza że niektórych wciąż określa się jako legendy mimo braku takiego statusu.

  5. Ogólnie to fajnie, super, kibicuję Austriakom… ale szkoda, że Dani nie wystartuje z żadną dziką kartą – no aż chciałoby się go dać na Jerez, zwykł sobie radzić tam bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
166 zapytań w 0,749 sek