Home / MotoGP / Dani Pedrosa już po operacji. Jakie prognozy?

Dani Pedrosa już po operacji. Jakie prognozy?

Dani Pedrosa

Dani Pedrosa w chwili, gdy Marc Marquez zdobywał piąty tytuł mistrza świata, poddawany był zabiegowi opercyjnemu złamanego obojczyka w Hiszpanii. Zawodnik Repsol Hondy został wyrzucony z siodła motocykla w drugim treningu na Motegi.

Operacja została przeprowadzona w szpitalu uniwersyteckim Dexeus w Barcelonie. Dowodzili nią doktorzy Victor Marlet i Sergi Barrera. Wyjaśnili oni, że wykryto pęknięcia w czterech miejscach prawego obojczyka. Pęknięcie znaleziono także w kości strzałkowej, co wymagało unieruchomienia tego miejsca.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Złamany obojczyk unieruchomiono, tytanową płytką. Na razie nie podano żadnego przybliżonego terminu powrotu Pedrosy. W GP Japonii Hiszpana zastąpił Hiroshi Aoyama, który dowiózł jeden punkt za 15. miejsce. Wszystko wskazuje na to, że Pedrosę na torze najwcześniej będziemy mogli zobaczyć w kończącym sezon GP Walencji. Termin powrotu może zostać oceniony za kilka dni.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Niech wraca szybko do zdrowia, bo bez niego to juz tylko zawodnikom z BSB zostaje kibicowac. A ten caly kabaret (motogp) to szkoda gadac.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
129 zapytań w 0,407 sek