Home / MotoGP / Dani Pedrosa Legendą MotoGP w Walencji

Dani Pedrosa Legendą MotoGP w Walencji

Tuż przed rozpoczęciem ostatniego dla Daniego Pedrosy weekendu MotoGP w barwach Repsol Hondy, Hiszpan trafił wyścigowego Hall of Fame – Hali Sław, stając się tym samym Legendą mistrzostw świata. Pedrosa ma na koncie trzy tytuły mistrza świata: w klasie 125ccm w 2003 roku, oraz w 250ccm w latach 2004 i 2005. Jest w gronie zawodników z największą ilością wygranych wyścigów grand prix.

“Jestem bardzo szczęśliwy, mogąc być tu z Danim.” – mówił na ceremonii Vito Ippolito, szef federacji motocyklowej FIM. “Wymieniliście dużą listę sukcesów w jego karierze wyścigowej, w różnych klasach, i nie mógłbym nic dodać. Ale chcę powiedzieć, że Dani jest w moich oczach prawdziwym przykładem dla innych zawodników, zwłaszcza tych najmłodszych.”

“To prawdziwy wzór do naśladowania – sposób w jaki się ścigał, w jaki wygrywał, osiągał wspaniałe wyniki, a jednocześnie jeździł czysto. Czasami zwracaliśmy się w FIM do Daniego z prośbą o opinie na różne tematy, na przykład odnośnie kar dla zawodników. Zawsze mieliśmy do niego duże zaufanie.” – dodał Włoch.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Sam Dani Pedrosa powiedział natomiast: “To bardzo emocjonalna chwila, której nie spodziewasz się, rozpoczynając karierę jako dziecko. Bycie tutaj jest nieco dziwne, ale oczywiście jestem szczęśliwy, mając takie wsparcie od fanów i wielu osób na padoku. Jestem bardzo szczęśliwy również dlatego, że mogę tu być z wieloma moimi rywalami torowymi z całego życia. Czuję, że MotoGP dało mi w życiu bardzo wiele.”

“Oczywiście moment, który pamiętam najbardziej, to pierwsze mistrzostwo świata, ponieważ osiągasz wtedy coś, o czym zawsze marzyłeś. Wiesz, że możesz stanąć na podium czy wygrać wyścig, ale zdobycie tytułu to – gdy patrzysz na to jako dzieciak – coś, co wydaje się niemal nie do uwierzenia.” – dodał.

W gronie Legend MotoGP są już tacy zawodnicy jak: Giacomo Agostini, Mick Doohan, Geoff Duke, Wayne Gardner, Mike Hailwood, Daijiro Kato, Eddie Lawson, Anton Mang, Angel Nieto, Wayne Rainey, Phil Read, Jim Redman, Kenny Roberts, Jarno Saarinen, Kevin Schwantz, Barry Sheene, Marco Simoncelli, Freddie Spencer, Casey Stoner, John Surtees, Carlo Ubbiali, Alex Crivillé, Franco Uncini, Marco Lucchinelli, Randy Mamola, Kork Ballington, i ostatnio Nicky Hayden.

Źródło: paddocktalk.com
Fot. facebook.com/hondaracingcorporation

Kliknij, aby pominąć reklamy
Sorry, there are no polls available at the moment.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
162 zapytań w 0,485 sek