Home / MotoGP / Daniel Ricciardo: Zawodnicy MotoGP będą znowu narzekać na Silverstone

Daniel Ricciardo: Zawodnicy MotoGP będą znowu narzekać na Silverstone

W ten weekend odbywa się runda Formuły 1 na torze Silverstone. Po skandalu z zeszłego roku i odwołaniu wyścigu MotoGP o GP Wielkiej Brytanii organizatorzy zobowiązali się do wymiany nawierzchni toru, która nie miała odpowiedniego drenażu, by odprowadzić wodę z obfitych opadów deszczu.

Standardowo, problemem na torach, na których jeździ również F1, są też wyboje i nierówności. Mimo, że nawierzchnię wymieniono, Daniel Ricciardo z zespołu Renault przyznaje, że kierowcy MotoGP mogą się obawiać tego, co czeka ich później latem.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Nowa nawierzchnia jest całkiem niezła, oferuje dość dobrą przyczepność w niektórych miejscach. Początkowo pierwszego dnia treningów była dość śliska i zaolejona, ale potem naprawdę dobrze się nagumowała. Więc będzie coraz lepiej.”

“Ale w niektórych miejscach wciąż jest naprawdę wyboiście. Nie sądzę, żeby goście z MotoGP polubili zakręt #6. Mocno na nim wybija. Dla nas to nie problem. Reszta toru na szczęście wygląda całkiem przyzwoicie.” – powiedział Ricciardo.

Źródło: motorsport.com
Fot. facebook.com/DanielRicciardo

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
161 zapytań w 0,478 sek