Home / MotoGP / Danilo Petrucci chciałby ukończyć GP Argentyny w TOP5

Danilo Petrucci chciałby ukończyć GP Argentyny w TOP5

Od szóstej pozycji w GP Kataru Danilo Petrucci zaczął swój sezon w barwach fabrycznego zespołu Ducati. W zbliżającym się wyścigu na torze Termas de Rio Hondo Włoch chciałby znaleźć się co najmniej o jedną pozycję wyżej, a więc finiszować w TOP5.

“Jestem gotowy, aby z kolejnym wyścigiem zmierzyć się z jeszcze większą motywacją, po tym jak GP Kataru ukończyłem na szóstym miejscu. Muszę kontynuować szybką jazdę, ale również poprawić moje ogólne osiągi przed kolejnym wyścigiem. Termas de Rio Hondo to tor, który dość ciężko jest jednoznacznie zrozumieć.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Jego układ jest dość wyjątkowy i w przeszłości w niektórych sesjach był w pewnych miejscach bardzo zabrudzony, co zwiększało zużycie ogumienia i nie pomagali w szukaniu właściwych odczuć.” – powiedział Danilo Petrucci.

“Sytuacja może ulec zmianie w mgnieniu oka, również jeśli chodzi o pogodę. Ważne będzie jak najlepsze rozpoczęcie weekendu, ale zmaksymalizować czas w trakcie treningów na torze. Jestem pewny siebie: w zeszłym roku znalazłem dobre ustawienia na wyścig i spróbujemy zacząć pracę z ustawieniami właśnie od nich. Naszym celem jest znalezienie się w najlepszej piątce.” – dodał włoski zawodnik.

Źródło: Ducati

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
161 zapytań w 0,474 sek