Home / MotoGP / Danilo Petrucci już podpisał kontrakt z KTM?

Danilo Petrucci już podpisał kontrakt z KTM?

W środę Danilo Petrucci odwiedził w Austrii siedzibę działu wyścigowego KTM, a zaledwie dzień później pojawiły się pierwsze spekulacje, że Włoch może mieć w kieszeni umowę z tą ekipą. Jak donosi The Race, Petrucci zastąpi w KTM Pola Espargaro, który odejść ma do Repsol Hondy. Kiedy możemy się przekonać, czy są to prawdziwe informacje?

Nie wiadomo – wczoraj informowaliśmy o tym, że KTM zobowiązał swoich aktualnych zawodników do nieprzekazywania informacji o nowych umowach aż do połowy września. Chyba że uzgodnione będzie inne rozwiązanie.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Po wizycie, wypowiedział się menedżer Petruxa, Albeto Vergani. “>Spodobaliśmy się< sobie nawzajem. To dobrze. Mogę powiedzieć, że Danilo był zadowolony z tego co zobaczył. KTM to wielka i potężna marka. Widzę, że mają potencjał osiągania takich wyników, jakie postawili sobie za cel. Jeśli mielibyśmy w przyszłości być częścią tego projektu, to jest to odpowiedni moment na rozpoczęcie współpracy z KTM.”

“Wiem tyle, że teraz musicie rozmawiać z szefem marki, Stefanem Piererem. Wtedy zostaną podjęte decyzje. Spotkanie wprowadzające odbyło się wczoraj, porozmawialiśmy o wielu szczegółach.” – dodał. Jak zatem widać, ze strony zawodnika i menedżera odpowiedź może być tylko jedna – jeśli KTM przystanie na podpisanie umowy, Petrucci pozostanie w MotoGP, i to jako reprezentant kolejnego zespołu fabrycznego.

Źródło: The Race, Speedweek

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 7

  1. Fajnie jak by trafił do ktma

  2. Ale sie jorge 99 wku…wi. Co on teraz wymyśli, satelicki zespół Junak & Simson crejzi lorek ?

  3. pewnie Ducati junior team wymyśli hehe chociaż juniorem nazwać nie można go

  4. Ludzie z Ktm-a musieliby być upaść na g…e żeby zatrudniać podstarzałego już w tym sporcie kapryśnego dumnego Lorenzo i to jeszcze na motocykl na którym trzeba sie naprawde postarać żeby pojechać dobry wyścig

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
136 zapytań w 0,472 sek