Home / MotoGP / Darryn Binder potestuje Yamahę z WSBK

Darryn Binder potestuje Yamahę z WSBK

Coraz bardziej realna staje się wizja bezpośredniego przejścia Darryna Bindera z cyklu Moto3 bezpośrednio do MotoGP. Zawodnik z RPA, brat zwycięzcy GP Austrii Brada Bindera, na torze w Brnie we wtorek przetestuje motocykl Yamaha R1, jakim jeżdżą zawodnicy World Superbike.

Przejście Bindera do MotoGP staje się możliwe wskutek wycofania się sponsoringu Petronasa w zespół Sepang Racing Team. Istnieć przestaną zespoły w Moto2 i Moto3. Zawodnicy z Moto2 – Jake Dixon oraz Xavi Vierge również są rozważani jako zawodnicy MotoGP dla satelickiej ekipy Yamahy w MotoGP, jednak ich szanse są mniejsze.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Co do Dixona, mówi się, że może pojechać w MotoGP podczas domowej rundy na Silverstone. Warunek jest jeden – Yamaha musi ponownie zrezygnować z wystawienia Mavericka Vinalesa. Wtedy w fabrycznym zespole pojechałby Cal Crutchlow, a Dixon zająłby jego miejsce w Petronas Yamasze na tę jedną rundę.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

komentarzy 15

  1. Osobiście wolałbym zobaczyć Daryna w moto2 najpierw.

  2. Darryna oczywiście.?

    • Śmiechy śmiechami ale taka jest prawda :P Lubię Darryna ale MotoGP to dla niego za wcześnie. W moto2 też pustki. Vierge, Canet bardzo nierówni, Dixon już szkoda gadać. Ogury Honda pewnie nie wypuści, ostatnio Augusto zaczął jeździć dobrze ale nie wiadomo na jak długo. A Toprak? Pewnie już w WSBK dogadany, a szkoda bo myślę, że mógłby coś pokazać.

  3. ale się porobiło, nie ma komu jeździć :)

    I byłaby to już czwarta para braci w stawce motogp… coś nie halo z tym wszystkim

  4. Trochę bieda na zapleczu ;) Pierwsza trójka była pewna, że przechodzą. W sumie Maverick popsuł im wszystko ;) Dovi nie ma szans na Yamahę. Rossi skończył karierę. Z WSBK nikt nie chce przejść. Wygląda na to, że będzie dwóch odważnych zawodników z zapleczem sponsorskim w Yamaha SRT.

  5. Darryn jedną noga w MotoGP.Nie pokazał pełnego potencjału w Moto3 i go na siłę do MotoGP wypchną

  6. Może mu się spodoba superbike i będzie chciał tam jezdzić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
180 zapytań w 1,500 sek