Home / MotoGP / Davide Brivio: Suzuki myśli o dalszej przyszłości

Davide Brivio: Suzuki myśli o dalszej przyszłości

Szef Suzuki Davide Brivio wyjaśnił, dlaczego japońska ekipa zrezygnowała z szybkiego, ale nierównego Andrei Iannone, i zatrudniła w jego miejsce tegorocznego debiutanta w Moto2, Joana Mira, który w pośredniej kategorii nie wygrał jeszcze wyścigu. W parze z Alexem Rinsen będzie to zdecydowanie najmłodszy zespół fabryczny w MotoGP.

Przede wszystkim, to była trudna do podjęcia decyzja. Oczywiście, zwłaszcza ostatnio mieliśmy kilka dobrych wyścigów z Andreą Iannone. Pokazał sporą konkurencyjność. Ale rozmawiając z zarządem Suzuki, nasza strategia i filozofia jest taka, że chcemy pomagać dorastać zawodnikom w przyszłości. Szczerze mówiąc, kiedy zobaczyliśmy, że mamy szansę mieć u nas Joana Mira, zapragnęliśmy to zrobić, ponieważ naprawdę czujemy, że to może być kiedyś jeden z czołowych zawodników.” – powiedział Davide Brivio.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Uważamy, że również Alex Rins ma potencjał na bycie jednym z najlepszych, i myślę, że jeżeli możemy ich połączyć, to w przyszłości możemy otrzymać naprawdę mocny zespół. Więc idea była taka, by stworzyć mocny pakiet na przyszłość. Mocny, rozpoczynając od zawodników. Może w kilka lat będą gotowi do walki o czołowe miejsca. Musimy też dalej rozwijać motocykl, ponieważ wymaga od kolejnego kroku jeśli chodzi o konkurencyjność, rozwój techniczny.” – dodał szef Suzuki.

“No i w końcu my również się rozwijamy, bo nie możemy zapominać, że jesteśmy dość młodą ekipą. Pracujemy więc nad wszystkimi tymi obszarami – zawodnikami, motocyklem, zespołem, aby przygotować naszą przyszłość i jak najszybciej zacząć walczyć z czołowymi producentami.” – skomentował.

Źródło: motogp.pl
Fot. Suzuki

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy Jack Miller wygra również GP Francji?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
136 zapytań w 0,502 sek