Home / MotoGP / Decyzja Rossiego o przedłużeniu umowy przy okazji przyszłorocznego GP Włoch?

Decyzja Rossiego o przedłużeniu umowy przy okazji przyszłorocznego GP Włoch?

Lin Jarvis – szefujący zespołowi Yamahy w MotoGP – przyznał, że jego zdaniem dopiero w okolicach przyszłorocznego GP Włoch w Mugello uda się dowiedzieć, jakie plany ma Valentino Rossi. #46 ma umowę ważną do 2018 roku. The Doctor od dawna powtarzał, że jeśli będzie dalej w formie, pozwalającej na walkę o najwyższe cele, to będzie chciał dalej się ścigać. Ale nie wiadomo, jak na tę decyzję może wpłynąć poważna kontuzja w postaci złamanej nogi.

Poprzednio Rossi bardzo szybko zdecydował o swojej przyszłości – obecny kontrakt podpisał bowiem już na początku sezonu 2016. Jarvis był pytany, czy rozmowy już się rozpoczęły i czy są jakieś przesłanki by móc twierdzić, że Rossi skłania się w jedną lub drugą stronę. “Nie, ponieważ mamy dwuletni kontrakt. Tak jak powiedzieliście, w zeszłym roku zrobiliśmy to w Katarze, a było to na początku sezonu. Teraz jesteśmy nawet nie w połowie tej dwuletniej umowy.” – powiedział.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Oczekuję, że uda nam się porozmawiać, ale nie sądzę, by było to ponownie tak wcześnie jak w Katarze. Sądzę, że mogłoby to być w okolicach wyścigu w Mugello. Wtedy mógłby wiedzieć, czy chce przedłużać kontrakt poza sezon 2018. Na razie o tym nie rozmawialiśmy. Ani trochę.” – dodał szef Yamahy.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: crash.net
Fot. Krystian Polak / MSFoto.pl

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
135 zapytań w 0,420 sek