Home / MotoGP / Deszcz krzyżuje plany zespołów podczas drugiego dnia testów ECU

Deszcz krzyżuje plany zespołów podczas drugiego dnia testów ECU

Niestety deszcz pokrzyżował plany zespołom CRT, testującym nowe, standardowe ECU dostarczane przez firmę Magneti Marelli. Ulewa, która nawiedziła tor Sepang International Circuit, skutecznie zminimalizowała znaczenie dzisiejszych jazd.

Na tor jako pierwszy wyjechał Danilo Petrucci (Came IodaRacign Project), który po przejechaniu czterech okrążeni zjechał do boksów, gdzie pozostał na pozostałą część dnia.

Jak pisaliśmy wczoraj, zespół Came Ioda Racign, w Malezji posiada wyłącznie jedną maszynę, także zawodnicy musieli dziś dzielić się nią podczas wyjazdów na tor. Na szczęście okazji do jazdy było niewiele. Co nie przeszkodziło Lukasowi Peskowi przejechać 19 okrążeń.

Niedawno kontuzjowany Hiroshi Aoyama przesiedział cały dzień w boksach i nie chciał ryzykować wyjazdu na tor. Jego kolega z teamu Avintia Blusens – Hector Barbera wyjechał na tor, gdy przestało podać. Hiszpan pokonał 20 okrążeń toru w Malezji.

Na tor wyjechali także zawodnicy NGM Mobile Forward Racing. Claudio Corti borykał się z kłopotami technicznymi maszyny i przejechał 8. okrążeń. Z kolei jego team-partner Colin Edwards siedmiokrotnie mijał linię start-meta.

Wszystkie ekipy używały dziś opon typu „wet”. Już jutro na testach pojawią się zawodnicy na prototypowych maszynach.

* zdjęcie z dnia wczorajszego

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
171 zapytań w 1,570 sek