Home / Moto2 / Moto3 / Di Giannantonio na dwa lata w Gresini Racing z szansą na MotoGP

Di Giannantonio na dwa lata w Gresini Racing z szansą na MotoGP

Fabio Di Giannantonio wróci za rok do zespołu Gresini Racing i będzie bronił barw tej ekipy w Moto2 wraz z Nicolo Bulegą. Włoch podpisał dwuletnią umowę. Jeśli jego wyniki za rok będą dobre, może już w 2022 roku jeździć w MotoGP. Gresini Racing obecnie prowadzi fabryczny program Aprilii w królewskiej klasie, jednak po sezonie 2021 być może drogi się rozejdą.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Di Giannantonio nieźle radzi sobie w pośredniej klasie grand prix. Od 2019 roku, gdy zaczął w niej jeździć, trzykrotnie stanął na podium. Wcześniej jeździł już dla Fausto Gresiniego w latach 2016-2018, jednak w klasie Moto3. W swoim ostatnim roku został wicemistrzem, notując dwa zwycięstwa i aż 12 miejsc na podium.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Początek sezonu był fatalny, ale Fabio chyba się rozegrał

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
167 zapytań w 0,490 sek